Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost

Aktuálně

Správná péče o kůži

9. 7. 2020

V průběhu léta je naše kůže nejvíce odhalená, a právě proto si zaslouží zvýšenou pozornost. Více než cokoliv jiného dokáže navenek odrážet náš zdravotní stav i psychickou pohodu. Jakožto největší orgán v těle má důležitou funkci pro udržení našeho zdraví. Preventivní péče o kůži, obzvláště u pacientů, kteří jsou náchylnější k jejímu poškození, představuje úlevu nejen pro ošetřovaného, ale nakonec i pro rozpočet za celou léčbu.

více »

Další články

Pozor na bakterii Legionelly u provozů, které znovu otevírají

12. 5. 2020

Podle statistik v tuzemsku dlouhodobě přibývá případů nákazy bakterií Legionellou, v loňském roce byl počet případů dosud nejvyšší. Bakterie se nejvíce množí v rozsáhlejších soustavách rozvodů se stojící teplou vodou. Aktuálně tak podle odborníků mohou představovat velké riziko provozy a budovy, které se po uvolňování protiepidemických opatření znovu otevírají. Legionella má v tamních rozvodech ideální místo k množení.


K přihlášení k datové schránce postačí otisk prstu

30. 4. 2020

Služební cesta, dovolená anebo studium v zahraniční. Přestože v minulosti bylo jednání s úřady z ciziny nebo na cestách noční můrou, dnes je tomu jinak. Díky systému datových schránek, které prošly zejména v minulém roce rozsáhlou modernizací, můžeme vyřizovat úřední záležitosti odkudkoliv i na svém mobilním telefonu. A díky nové aplikaci Mobilní klíč se její užívání ještě více zjednodušilo. Po aktivaci se lze přes mobil přihlašovat otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo obrázkovým heslem. Jaký způsob zvolíte, záleží na vás a možnostech vašeho mobilního telefonu.


Nový čisticí gel s desinfekčním a virucidním účinkem

29. 4. 2020

Přípravek je určený pro udržování optimální hygieny kůže, zejména rukou, s působením na povrchu pokožky.


Rouška v síťovce ke Dni matek

27. 4. 2020

Den matek letos připadá na 10. května. Typickým dárkem jsou květiny a drobné dárky. Koronavirová pandemie otočila život v Česku naruby a ovlivňuje i to, čím děti své maminky obdarují. Mezi dárky se tak letos objeví i roušky.


Kreslení pro radost je nejlevnější terapií s okamžitými účinky

23. 4. 2020

Poslední měsíce a týdny zažívá naše země dosud nepoznané – nový virus ohrožuje naše zdraví a bezpečí, proměňuje náš každodenní život a mnoha lidem způsobuje i existenční starosti. Je důležité držet krok s vývojem situace a mít aktuální informace, ale minimálně stejně tak důležité je dbát na svoje duševní zdraví a umět si odpočinout. Stres náš organismus jen oslabuje a činí ho zranitelnějším. Zkuste si vzít k ruce papír a barevné fixky a uvolněte napětí posledních dní kreslením. Volná disciplína je povolena! Jak se do toho pustit?


Kompost i bez zahrádky

17. 4. 2020

Věděli jste, že bioodpad může tvořit až 45 % objemu vašeho koše? A přitom se dá tak jednoduše přeměnit na něco smysluplného. Stačí ho místo do koše hodit do domácího designového kompostéru, který je tak nejen užitečný, ale i pěkný na pohled.


Co jste možná nevěděli o zdraví ústní dutiny?

9. 4. 2020

Zdraví ústní dutiny je důležitou součástí celkového zdravotního stavu každého z nás. Snad netřeba zdůrazňovat, že právě ústní dutina přijde během dne do kontaktu s obrovským množstvím bakterií a virů, které mohou nadělat neplechu zejména na zubech. Proto je třeba se o ni náležitě a zejména pravidelně starat.


Pečujte o svá unavená chodidla

8. 4. 2020

Většinu času v chladných měsících trávíme v uzavřených botách. Oproti létu, kdy mohou naše nohy lépe větrat, je v zimě neustále vystavujeme vyšším teplotám v obuvi a naše pokožka je velmi zatěžkávána.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+