Aby byl váš domov moderní | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Aby byl váš domov moderní

5. 11. 2018

Podzimní nálady neznamenají pro každého optimistickou vyhlídku. Venku je brzy tma, střípky léta rezonují v hlavě a válení u vody nás čeká zas až za celý rok. I toto období má ale své výhody – máme čas na sebe a celkově trávíme doma více času. Uvařte si proto čaj, připravte deku a oblíbený seriál a nechte se strhnout vlnou odpočinku. K takovému pohodlí je ale důležité nastolit si doma příjemnou atmosféru. A jak jinak, než drobnými úpravami vašeho interiéru?

Na rekonstrukci s klidným svědomím zapomeňte

Podobně jako u nutkání obměňovat každou sezónu celý šatník, je i v domácnosti občas cítit potřeba změny. Trendy letošního roku však přejí všem, kteří nemají nálady na velkou akci. Nemusíte mít strach, že abyste měli IN domov, hrozí kompletní rekonstrukce. Stačí si zpříjemnit domov pár drobnými doplňky a barvami, které jsou nad asové a budete se cítit jako v novém.

Trendy letošního podzimu

Hlavním letošním trendem v barvách Heart Wood. Starorůžové, kouřové nebo, chcete-li, narůžověle šedohnědé Srdce Dřeva navozuje podobně jako další interiérové „in“ barvy (jílová, terakotová, khaki) pocit klidu, bezpečí a pohodlí. Tedy přesně to, co dnes od barev, dnes chceme – aby byly „potravou“ pro naše emoce. Některé by nás měly dobíjet, povzbuzovat a jiné naopak uklidnit, ztišit a pohladit. Každý ať si vybere podle individuální potřeby i momentální nálady.

Polštáře, stolečky a květiny

Letos sice stále frčí minimalismus, ale o doplňky nesmí být nouze. Provzdušněte svůj interiér zelení a zpohodlněte jej spoustou měkkých zákoutí. Vybavte své sedačky designovými polštáři. Nebojte se ani retro kousků – letos je v módě návrat do 70. let. Doplňte výraznou červenou třeba džínovými textiliemi, tady nemůžete udělat chybu. Babí léto aneb poslední zbytky sluníčka

Příjemné světlo

Jak jinak navodit příjemnou atmosféru v bytě než příjemným světlem. Podzimních paprsků si můžete do bytu pustit přesně kolik chcete díky vnitřním žaluziím. Letošní trendy nahrávají tomu se odvázat a udělat změnu právě v tomto ohledu – moderní jsou japonské stěny či plisé. A červenou barvou můžete svůj byt přivést k dokonalosti. „Rolety i plisé jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií, a můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů. V interiéru působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují. Velké oblibě se těší i moderní screenové rolety,“ říká Jan Žižlavský ze společnosti Isotra.

Na detailu záleží

Bez drobných designových prvků by to přeci nešlo. Letos jsou trendy i metalické a kovové materiály s odlesky, nebojte se proto vsadit na tuto barvu, která v prostoru doplní celkový dojem pohodlí. Ať už zvolíte stříbrné svíčky nebo květináče či metalické rámečky na fotky, vedle rozhodně nešlápnete.


publikováno: 5. 11. 2018, v rubrice Domácnost
Štítky: bydlení, byt, dům

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+