Anatomický polštář je pro zdravý spánek stejně důležitý jako kvalitní matrace | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Anatomický polštář je pro zdravý spánek stejně důležitý jako kvalitní matrace

31. 1. 2014

Devět desetin našeho těla od ramen po paty regeneruje na matraci, zbylá jedna desetina, čili hlava a krk odpočívá během spánku na polštáři. Ten musí odolávat tlaku hlavy až do váhy cca 5 kg, a proto by měl být zhotovený z kvalitních materiálů a mít tvar umožňující pohodlné a anatomicky správné uložení hlavy. Zaručí tak dokonalou oporu krční páteře, může zabránit bolesti a předejít poruchám spánku nebo chrápání. Jak polštář vybírat?

Správný anatomický polštář nesmí být ani tvrdý, ani měkký

Kvalitní anatomický polštář musí mít speciální tvar, který v kombinaci s účinky kvalitních materiálů zmírňuje tlak, poskytuje maximální pohodlí v oblasti šíje a umožňuje šíjovým a ramenním svalům úplné uvolnění. Polštář by neměl vyvíjet na krk příliš velký tlak, protože by mohlo dojít k omezení zásobování mozku krví. Tento jev bývá jednou z nejčastějších příčin mozkové mrtvice. Správný anatomický polštář nesmí být ani příliš měkký, protože by páteř nepodepřel a napomáhal by jejímu borcení. Pokud páteř pod krkem a v oblasti beder, není správně podepřená, má tendenci se bortit. Svaly kolem páteře se snaží borcení zabránit a místo toho, aby spánkově regenerovaly a odpočívaly, dostávají se do křeče. Sval v křeči přijímá jen 40 % krve a omezeně funguje odplavování škodlivin a mízní výměna. Ráno se pak probouzíme se zatuhlou šíjí a bolestmi v bedrech.

Polštář pro maximální fixaci krku nebo masážní?

Širokou nabídku kvalitních polštářů nabízí italská společnost Magniflex, která je lídrem v oblasti zdravého spánku již padesát let. Polštáře se snímatelnými a pratelnými potahy jsou vyráběny z patentované paměťové pěny Memoform. Během spánku na zádech i na boku anatomický polštář optimálně podpírá krční páteř a přispívá k jejímu uvolnění a správné regeneraci.

Vyberte si

Nabízí se klasický tvar Standard, tvar se zvlněným tvarem pro dvojité pohodlí Wave, tvar s masážními výstupky Orthomassage a s ergonomický tvar pro maximální fixaci krku Comfort. Pokud jste zastánci biokvality, oceníte polštáře z řady Geoethic se 100% přírodními potahy z lněného vlákna obsahující anatomickou paměťovou pěnu Geomemory s výtažky z aloe vera. Pro všechny ostatní je tady řada Magniflex s potahem z látky Coolmax pro maximální prodyšnost a udržení konstantní spánkové teploty.

Hypoalergenní

Každý anatomický polštář Magniflex je hypoalergenní a má nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU, tzv. Medical Device Class One (zdravotní produkt první kategorie). Díky tomu mají polštáře Magniflex nižší sazbu DPH, takže i příjemnější cenu.

Náš tip

Zdravotní anatomický polštář Magniflex Geogreen Orthomassage z paměťové pěny Geomemory Aloe s výtažky aloe vera se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře. Je důkazem, že možné je vše, včetně uvolňující masáže během odpočinku. Kuželové výstupky umístěné ve středu polštáře napomáhají revitalizovat celou oblast krku a obličeje. Jejich rozmístění a vzájemné působení umožňuje vzduchu uvnitř polštáře volně proudit. Polštář je vhodný pro děti, pro spaní na zádech, na boku i na břiše. Cena: 2.690 Kč.

Další informace i širokou nabídku kvalitních polštářů k zdravému spánku na www.magniflex.cz.


publikováno: 31. 1. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: bolest, ložnice, postel, postel, prevence, spánek, záda

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+