Hmyzí hotel zkrášlí vaši zahrádku a vyžene z ní škůdce | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Hmyzí hotel zkrášlí vaši zahrádku a vyžene z ní škůdce

16. 2. 2018

Ke každé zahradě patří různé druhy hmyzu, jak ten vítaný, tak i ten, bez kterého bychom se obešli. Pozvěte hodný hmyz do hmyzího hotelu na svojí zahrádce. Kromě toho, že hmyzí ubytování udělá parádu a podpoří opylovače, tak také pomůže ekologicky a bez práce vyhnat z vaší zahrádky škůdce. Hmyzí domky i hotely vyrábí hned několik tvůrců z Fleru. Připravte se na jaro.

Proč hmyzí domeček?

Dnešní zahrádky bývají daleko více upravené než za dob našich babiček a prababiček. Krajina je sterilnější a hmyzu chybí prostory, kam by si mohl v klidu zalézt, naklást larvy, bydlet a přezimovat. Hmyzí domky nebo hotely takové útočiště nabízejí. Rády se v něm zabydlují třeba včelky, které pomůžou opylovat zahrádku, slunéčka, která požírají mšice a svilušky, ale i další broučci. Prostřednictvím hmyzího ubytování tak zpestříte život na zahrádce, podpoříte opylovače a zároveň se ekologicky zbavíte některých škůdců.

Jak na hmyzí domeček?

Hmyzí ubytovny můžou vypadat různě – od malých domečků až po hotely. Důležité je, aby obydlí bylo vyrobeno z různorodých materiálů – nejčastěji ze stébel rákosu, převrtaných bezových větviček a polínek. Vyzkoušejte různé druhy dřev, ale klidně i umělé materiály jako vrtané cihly. Čím větší budou mít hmyzáci výběr, tím lépe. Myslete také na to, aby dutinky byly dost hluboké.

Kam s hmyzím domečkem?

Domeček nebo hotel vám může na zahradě dělat parádu celoročně, přece jen je to místo, kde budou hmyzí návštěvníci přezimovat. Umístěte ho nejlépe na jižní stranu s dostatkem slunečního světla. Když budete mít štěstí, můžete se těšit na vítané hosty už v den umístění. Úsměv na tváři se objeví i dětem, které se tak mohou zároveň učit, jak důležitý je hmyz na našich zahrádkách. Je lepší, pokud na ubytovnu vyloženě neprší, ale není to podmínkou. Domky jsou bezúdržbové a na rozdíl od ptačích budek není nutné je nijak čistit.

www.Fler.cz


publikováno: 16. 2. 2018, v rubrice Domácnost
Štítky: zahrada

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+