Klidně na dovolenou | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Klidně na dovolenou

9. 7. 2018

Doba dovolených se blíží. Proto, abyste mohli odjet v klidu a nebáli se o svůj domov, přinášíme několik inspirací.

Proti zlodějům

Proti nenechavým rukám nechtěných návštěvníků pomohou dokonalé atrapy kamer. Kamery RETLUX mají i servisní světýlko, které – jako na pravé kameře – evokuje její funkčnost. Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX vynikají realistickým vzhledem. Například Dummy Ir Camera (model), která má podlouhlý tvar a snadno nastavitelný držák, je obohacena o červeně blikající LED světlo, které bliká v pravidelných intervalech a je velice dobře vidět i za šera či v noci. Její instalace je velmi snadná – připevní se ke stěně pomocí šroubků, které jsou součástí balení. Stejně snadno nainstalujeme i další typ Retlux RDC 4002, která je k nerozeznání od panoramatických kamer, s nimiž se často setkáváme například v metru či úředních budovách. I ona je vybavena červeně blikajícím LED světlem.

Retlux RDC 4001 Dummy Ir Camera, rozměry: 17,5×14,5×8,3 cm, napájení: 2 x AA baterie, Doporučená cena 399 Kč

Proti zlodějům také pomáhá, když objekt působí udržovaně a neustále obývaně. O to se ideálně postará digitální časový spínač SENCOR SST 13D. Ten může ve stanovených časových intervalech zapínat a vypínat spotřebiče napájené střídavým síťovým napětím 230 V. Dovoluje nastavit až osm spínacích programů. Doporučená cena 319 Kč

Proti přepětí a výkyvům el. energie

Aby se vám nespálili spotřebiče a elektronika při čím dál tím častějších bouřkách, doporučujeme používat místo klasických prodlužovaček Přepěťové ochrany. Přepěťové ochrany SENCOR jsou nabízeny v několika variantách – od jednoduché přes mnohanásobné s USB konektory pro nabíjení připojených zařízení. Cenově jsou dostupné od 229 Kč.

Proti vyhoření a výbuchu

Proto, abyste ochránili nejen svůj domov, když odjedete, ale i v případě, kdy jste doma, je třeba chránit své zdraví. K tomu mohou býti nápomocné i detektory kouře RETLUX, detektor oxidu uhelnatého nebo detektor LPG, svítiplynu a zemního plynu. Ty díky světelné i zvukové signalizaci přivolají zalarmují pomoc.


publikováno: 9. 7. 2018, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, dovolená, dům

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+