Na Dnech pasivních domů můžete navštívit i dům Futura NEO | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Na Dnech pasivních domů můžete navštívit i dům Futura NEO

11. 11. 2015

Pasivní dům Futura NEO, který vyrostl v Budíkově u Humpolce, se představí veřejnosti v rámci celorepublikové akce Dny pasivních domů, která se bude konat druhý listopadový víkend. Během soboty 14. listopadu se zájemci budou moci přesvědčit, jak takový pasivní dům funguje a zeptat se přímo architekta na technické parametry tohoto domu.

Dřevěné panely

Futura NEO, která vznikla jako Domesi Concept House 2, se začala stavět o prázdninách letošního roku. Pro konstrukci domu byla zvolena technologie masivních dřevěných panelů Novatop z křížem lepeného dřeva. Díky svému konstrukčnímu řešení spotřebuje tento dům méně než 15kWh/m2/rok tepla a dostává se tak do kategorie pasivních domů.

Dřevostavby

Veřejnosti se poprvé představí v rámci Dnů pasivních domů, které se budou konat ve dnech 13. – 15. 11. 2015. „Prvním Domesi Concept House jsme chtěli rozptýlit obavy z moderních dřevostaveb. Domesi Concept House 2 chceme rozptýlit obavy z pasivních domů a chceme ukázat, že se už dávno nejedná o nevzhledné laboratoře. Tento dům bude mít všechny atributy a kvality dřevostaveb Domesi s dotaženým interiérem a komfortem,“ říká architekt Pavel Horák.

Směřuje na jih

Při stavbě pasivního domu je jedním z klíčových bodů vhodné usazení objektu vůči světovým stranám. Náš dům je orientován hlavní prosklenou stěnou na jih s odklonem na jihovýchod. Tato orientace umožňuje osazení fotovoltaiky. Dům je osazen dřevěnými euro okny s trojskly s Ug = 0,5, které budou doplněny venkovními žaluziemi, které v letních měsících zabrání průniku tepla a přehřátí interiéru. Příprava teplé vody bude probíhat v zásobníku umístěném v rekuperační jednotce s tepelným čerpadlem. Vzduch v domě bude ohříván díky rekuperaci v rámci tepelného čerpadla. Pro vytápění domu bylo zvoleno elektrické podlahové vytápění v 1NP a otopné radiátory ve druhém patře. Dalším zdrojem tepla budou krbová kamna na dřevo.

  • Domesi Concept House 2 pak bude k dispozici těm, kteří si budou chtít vyzkoušet pobyt v moderní dřevostavbě na vlastní kůži. Své první návštěvníky přivítá na přelomu roku.

www.domesi.cz, www.domesicon­cepthouse.com, www.prodesi.cz www.salondrevos­taveb.cz


publikováno: 11. 11. 2015, v rubrice Domácnost
Štítky: akce, dům, šetříme peníze

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+