Nakupujete dětem boty? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Nakupujete dětem boty?

5. 9. 2016

Chůze v těžkých a tvrdých botách děti rychle unaví. Špatný tvar nebo chybně zvolená velikost můžou nožičku i deformovat. Přinášíme důležité rady, na co se při výběru nových bot pro děti zaměřit, aby se jim dobře chodilo a nehrozily zdravotní komplikace.

Jsou pružné?

„Vybíráte-li dětem nové boty, nejprve je „vyždímejte“. To znamená – zkruťte je do všech stran. Pokud budou měkké a poddajné, prošly prvním testem kvality a můžete je zkoumat dál. Druhým důležitým hlediskem je hmotnost obuvi – protože pokud je bota těžká, noha se v ní rychle unaví. Tenhle fakt nezapomeňte zohlednit hlavně v případě, kdy dětem kupujete turistickou nebo zimní obuv. I boty do terénu se silnou perforovanou podešví musí být lehké, jinak by se radost z výletu změnila v chůzi „za trest“,“ upozorňuje Kateřina Princová ze specializovaného serveru Skibi.cz, který se zaměřuje na správné oblékání a obouvání dětí, a připomíná další důležitou zásadu.

Jak velké?

„Třetí hledisko výběru je asi nejsložitější – a sice zvolit správnou velikost. Malým dětem totiž nožička vyroste v průměru o 15 až 18 mm za rok, u starších pak o 8 až 12 mm. Snadno tak může dojít k tomu, že rodiče změnu velikosti nepostřehnou, a dítě nosí malé boty. Protože jeho nohy mají sníženou citlivost vůči bolesti, děti si většinou nestěžují, ale jejich měkké chrupavčité kosti trpí a časem se můžou i deformovat. Proto je lepší při zkoušení dětských bot vyndat stélku a dítě na ni postavit. Před prsty by měl zůstat volný prostor 10–15 mm. Rozhodování, která velikost je ta správná, rodičům usnadňuje například finská značka Reima, která má na stélce vždy vyznačeno, kam by měla noha dítěte při koupi sahat. Pokud je vidět „smajlík“, velikost je správná. Jestliže je vidět jen mračící se obličej, je třeba zvolit větší velikost.“

Boty Reima

Lehké botičky Reima Lite se hodí pro první krůčky, moderní kotníčkové boty Reima Wetter dokonale ochrání dětské nožky proti prochladnutí a provlhnutí, voděodolné membránové boty Reima Patter mají podešev z termoplastické gumy, která chrání dětské nožky před prochladnutím. Dětské botičky Reima Bremen jsou kombinací kůže a syntetických materiálů, mají protiskluzovou podrážku zvýšenou proti okopávání.

Prodává www.skibi.cz


publikováno: 5. 9. 2016, v rubrice Domácnost
Štítky: boty, dítě, móda, nákupy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+