Naučte se pěstova třeba les v truhlíku na balkoně | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Naučte se pěstova třeba les v truhlíku na balkoně

30. 3. 2015

Od března do listopadu rozbíhá Kokoza další cyklus workshopů o městském pěstování a kompostování. Na workshopu pod názvem „Kámoši v květníku“ se účastníci dnes dozvědí, které rostliny spolu prospívají, vzájemně se podporují a tím se jim například zvýrazňují chutě a vůně. Zjistí, že si na balkóně můžou osázet truhlíky tematicky, třeba les, salátovou mísu, koření pro asijskou kuchyni nebo zahrádku pro alergiky z rostlin, které produkují minimální množství pylu.

Truhlík podle vlastních představ

„Svou vlastní balkonovou nebo okenní zahrádku si každý může vytvořit podle toho, co rád dělá, jak rád relaxuje nebo co s oblibou vaří. Třeba fanda do pečení si sestaví mini zahrádku z rostlin, kterými báječně vylepší své sladké výtvory. V kanceláři na okně může i těm nejzaneprázdně­nějším zahradníkům růst nízkoúdržbová sukulentní zahrádka,“ říká lektorka kurzu Anita Blahušová, která své zkušenosti zúročila v nedávno vydané knize Zahrádka v květináči.

  • Workshopy, které probíhají během celé sezóny, se zaměří na všemožná témata od hnojení, výrobní workshopy, zpracování vypěstovaných plodin, včelaření ve městě, až po plánování a legislativní uchopení městské komunitní zahrady.

Více najdete na: http://www.ko­koza.cz/worksho­py, nebo se informujte přímo u organizátorky: radka@kokoza.cz

Reportáž z populárního workshopu na výrobu vermikompostéru: http://hobby.id­nes.cz/…y-dilna.aspx?…

KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost.


publikováno: 30. 3. 2015, v rubrice Domácnost
Štítky: akce, byliny, květiny, město, mládež, zahrada

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+