Navoskujte si oblečení a nepromoknete | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Navoskujte si oblečení a nepromoknete

29. 1. 2018

Věděli jste, že se pro zlepšení funkčních vlastností nevoskují jen lyže či surf, ale i oblečení? Ano, čtete správně, voskem můžete upravit vlastnosti oblečení vyrobeného z materiálu G-1000, který je ideální pro outdoorové aktivity. Tak proč se zabývat počasím, když s materiálem G-1000 a voskovou impregnací budete v pohodlí, ať už prší, nebo fouká.

A jde se na výlet

látkou G-1000 poprvé přišel zakladatel značky Fjällräven Åke Nordin a brzy se ukázalo, že jde o jeden z nejvšestran­nějších outdoorových materiálů. Kromě toho, že vydrží větší zátěž v terénu, je také velmi lehký, takže přibalit si do batohu bundu z této látky nebude pro vaše záda žádná námaha.

G-1000 se vyrábí v pěti verzích, všechny mají výhody původního materiálu, ale každá z nich má navíc své vlastní specifické vlastnosti pro konkrétní činnosti a podmínky. Uveďme například G-1000 HeavyDuty, G-1000 Air a G-1000 Silent. Veškerý nový G-1000 je utkán z recyklovaného polyesteru a biobavlny a pro jeho uzpůsobení vlastním potřebám můžete stále použít Åkeho vosk Greenland Wax.

Vydrží téměř cokoli

S materiálem G-1000 budete připraveni na dobrodružství ve všech klimatických podmínkách po celém světě. Geniální látka G-1000, kterou pro své oblečení používá značka Fjällräven, vydrží téměř cokoli. Pokud ji navíc ošetříte voskem Greenland Wax, bude vám outdoorová bunda nebo kalhoty z tohoto materiálu sloužit téměř navěky. Kromě vyšší voděodolnosti a větruvzdornosti totiž dodá vašemu outdoorovému modelu i větší odolnost a životnost. Chcete-li, aby oblečení bylo prodyšnější a vhodnější do teplého počasí, stačí nanesený vosk jednoduše vyprat.

Jak na samotné voskování?

Bundu či kalhoty položte například na žehlicí prkno

Pomocí žehličky bez napařování či fénu rozpusťte vosk na tkanině

Aplikujte více vrstev vosku na místa, která jsou více vystavena zátěži – ramena, kolena a záda

A je hotovo!

Greenland Wax. Materiál: 100% parafín, včelí vosk. Cena: 259,– Kč 

Zdokonalené kalhoty z G-1000, které perfektně sedí při každé aktivitě

  1. Kalhoty Keb Trousers značky Fjällräven jsou vyrobené z materiálu G-1000 Original Eco a jsou určené pro treking. Keb Trousers jsou odolné, robustní a díky strečové látce na vybraných místech poskytují plnou svobodu pohybu.
  2. Karl Pro Trousers jsou vyrobeny z materiálu G-1000 Silent. Tyto trekové kalhoty klasického vzhledu jsou předtvarované pro maximální pohodlí.
  3. Kalhoty High Coast Versatile Trousers Lightweight jsou díky materiálu G-1000 Air lehké. Tyto všestranné kalhoty jsou ideální pro běžné použití v teplejších měsících.
  4. Lehké trekingové kalhoty Abisko Shade z materiálu G-1000 Air byly vyvinuty speciálně pro teplejší podnebí.
  5. Greenland Jeans jsou odolné džíny s dlouhou životností pro každodenní použití, které vás vezmou z města rovnou do přírody.

www.fjallraven­.com


publikováno: 29. 1. 2018, v rubrice Domácnost
Štítky: cestování, hory, oblečení

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+