Nová generace inteligentních spotřebičů má vše pod kontrolou | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Nová generace inteligentních spotřebičů má vše pod kontrolou

11. 1. 2012

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí elektronice, představuje v tuto chvíli na výstavě CES v americkém Las Vegas novou generaci elektrospotřebičů. Na výstavě jsou prezentovány především vylepšená technologie Smart ThinQ™ a Home Energy Management System (HeMS). Kombinace těchto dvou služeb totiž zákazníkům nabídne pohodlnější a jednodušší způsob, jak řídit domácnost a zároveň ušetřit nemalé peníze za energii. Jak taková domácnost funguje?

Vylepšená komunikace

„Je tomu právě rok, co jsme poprvé představili naše inteligentní elektrospotřebiče právě na výstavě CES. Za tu dobu jsme udělali velký krok vpřed. Nejen že jsme vylepšili samotné spotřebiče a jejich technologie, ale především jsme vylepšili jejich komunikaci v rámci celého domu. Zákazníci tak mohou sledovat stav pračky třeba prostřednictvím smartphonu nebo televizoru,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Dokonalý přehled v lednici

Vylepšená technologie Smart ThinQ™ slouží k pohodlnému a flexibilnímu řízení energie. V centru chytrých technologií je Smart Management, který se kompletně stará o správu jídla v domácnosti. Díky němu si zákazník na LCD panelu lednice, nebo na displeji smartphonu, prohlédne, jaké jídlo má v lednici a kdy končí jeho trvanlivost. Zda všechny spotřebiče fungují, tak jak mají, o to se stará funkce Smart Diagnosis™, která umí diagnostikovat problém jen s pomocí smartphonu.

Nový program ve staré pračce

Další funkcionalita Smart Access dovoluje zákazníkovi monitorovat prostřednictvím smartphonu stav zařízení, jako je třeba pračka. A díky Smart Adapt může uživatel stahovat nové programy nebo software, který zajistí jeho spotřebičům nové funkce, aniž by musel kupovat nový produkt. Pračka se tak třeba naučí nový, efektivnější algoritmus praní. Důležité je, že produkty LG jsou připravený na tzv. Smart Grid. To znamená, že mohou naplánovat větší odběr energie na dobu, kdy je to pro spotřebitele ekonomické. Do pračky tak stačí vložit prádlo a ona sama pozná, kdy se spouští levnější tarif elektřiny a až tehdy začne prát.

Přehled o spotřebě energie

Již letos budou moci zákazníci využít výhod, které přináší domácí síť s HeMS, což je technologie, která má na CES 2012 svou premiéru. HeMS poskytuje uživatelům informace o spotřebě elektrické energie v domácnosti. Tyto informace může uživatel prohlížet pomocí počítače nebo smartphonu. Zákazník pak monitoruje spotřebu energie po letech, měsících, dnech i hodinách. Díky této statistice pak může vybrat nejvhodnější tarif pro odběr elektrické energie a tím výrazně snížit účty za elektřinu.

Návštěvníci výstavy si také budou moci prohlížet nejnovější chytré lednice, chytré myčky nádobí, chytré trouby a chytré robotické vysavače. Právě chytré lednice a chytré pračky jsou vybaveny nejpokročilejšími technologiemi. Které jsou klíčové technologie LG? Je to Lineární kompresor, Direct Drive™, Infrared Grill™ a KOMPRESSOR® – tyto technologie pomáhají zvýšit výkon, efektivitu a prodloužit životnost spotřebičů LG.

Bleskové ochlazení nápoje

Na vlastní oči návštěvníci také uvidí velkokapacitní lednici typu French Door s inovativní chladící přihrádkou „Blast Chiller“. Právě Blast Chiller získal prestižní ocenění „Best of Innovations“ v rámci výstavy CES 2012. Přihrádka je určena na bleskové ochlazení nápoje v plechovce, jako je třeba pivo nebo kola. Nápoj je ochlazen na správnou teplotu za méně než 5 minut. Ocení ji každý, u koho se objevují nečekané návštěvy přátel nebo příbuzných.

Skříň s čisticí párou

Mezi další inovativní produkty patří velkokapacitní a extrémně rychlá předem plněná pračka, nebo trouba s unikátním technologií Infrared Grill™. Myčka LG, vybavená displejem, se chlubí lepším mycím výkonem a efektivnějším využitím vody díky technologii TrueSteam™. Komplexní péči o oblečení nabízí řešení LG Styler. Je to vlastně kombinace pračky a skříně. Styler využívá páru, která rotuje v této „skříni“ a tím každodenně čistí oblečení od nepříjemných pachů. Každé ráno je pak oblečení svěží a příjemně voní.

Robot na úklid

LG HOM-BOT je pokročilý robotický vysavač, který automaticky udržuje čistou podlahu v domácnosti. Je vybaven speciálními technologiemi, jako je třeba Dual Eye Mapping, které zajišťují rychlé a přesné uklízení. Velkou výhodou je jeho nízká výška, necelých 9 cm, takže se snadno vejde i pod sedačku. Díky nízkému hluku na úrovní 50 dB nebude rušit, i když v místnosti provádíte jinou činnost.


publikováno: 11. 1. 2012, v rubrice Domácnost
Štítky: akce, kuchyně, nábytek, oblečení, praní, šetříme peníze, úklid, věda, výstava

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+