ORALFLUX pro celodenní péči proti zubním kazům | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

ORALFLUX pro celodenní péči proti zubním kazům

4. 11. 2014

Ústní voda pouze na svěží dech? Omyl! Medicínské trendy jsou jiné. Nejúčinnější variantou v předcházení zubnímu kazu je kvalitní zubní pasta v kombinaci s ústní vodou. Na český trh vstoupila švédská jednička v tomto oboru s produktovou řadou ORALFLUX. Jde nejen o kvalitní ústní vody a zubní pasty, ale také o novinku, žvýkačky s obsahem fluoridů a xylitolu.

Zubní kaz má na svědomí špatná životospráva a nedostatečná ústní hygiena

Nestačí si totiž jen čistit zuby fluoridovou zubní pastou. Ačkoliv fluoridy skutečně brání vzniku kazu, zbavujeme se jich vyplachováním úst vodou po vyčištění zubů. Proto je nutné odstraněné fluoridy zase doplnit. „Zde je nezastupitelná role ústních vod. Podle průzkumů se v Česku zahnízdil mýtus, že je ústní voda jen na svěží dech. Ústní vody jsou podle nejnovějších odborných studií klíčové ve schopnosti doplnit odpovídající množství fluoridů, které brání tvorbě zubního kazu,“ upozorňuje Tereza Soudná ze společnosti Actavis.

Kvalitní přípravky

Komplexní péče značky ORALFLUX zajišťuje celodenní péči o naše zuby, a tím i pomáhá proti vzniku zubního kazu. Farmaceutická společnost Actavis s ní dobyla švédský trh a o podobný úspěch se nyní snaží i v České republice.

Kvalitní zubní pasta obsahuje 1450 ppm fluoridů. Po vypláchnutí však fluoridy končí v umyvadle a v ústech téměř nic nezůstává. Fluoridy je tedy vhodné doplnit ústní vodou s optimální koncentrací 900 ppm. Pokud mají ústní vody nižší obsah fluoridů, nejsou schopny navrátit potřebnou koncentraci fluoridů do slin a jejich pomoc v ochraně před vznikem zubního kazu je nedostatečná.

Přírodní sladidlo s antibakteriálním účinkem

Výrobky ORALFLUX obsahují také xylitol. Toto přírodní sladidlo s antibakteriálním účinkem se přirozeně vyskytuje v míze břízy, v ovoci, zelenině, kukuřičných klasech nebo ovsu. V ústní dutině snižuje schopnost mikroorganizmů vázat se na povrchu zubů, a tím zpomaluje tvorbu zubního povlaku. Samotný xylitol dokonce snižuje přírůstek zubního kazu až o 55 %.

Zdravé žvýkání

„Xylitol a fluoridy se svým účinkem vzájemně podporují, pomáhají bránit vzniku plaku, a tím pomáhají zabraňovat tvorbě zubního kazu. Celodenní péči doplňují žvýkačky ORALFLUX s fluoridem a xylitolem. Jejich používáním je zabezpečena účinná pomoc v ochraně před vznikem zubního kazu i během dne,“ říká Jan Matějovský ze společnosti Actavis.

  • Řada ORALFLUX pro komplexní péči o zuby je určena dětem i dospělým. K dostání je v lékárnách, zubních ordinacích a v ordinacích dentálních hygienistů/hy­gienistek.

www.oralflux.cz


publikováno: 4. 11. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: hygiena, prevence, zuby

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+