Patronem Aloisových ponožek se stal Jakub Kohák | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Patronem Aloisových ponožek se stal Jakub Kohák

27. 11. 2019

Jakub Kohák, herec, režisér, sportovec, prostě kreativní umělec se ocitl v nové roli. Bez zaváhání přijal nabídku a stal se patronem Aloisových ponožek od Nadačního fondu Seňorina, který pomáhá lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám.

Fotografie vznikly v ateliéru fotografa Jana Hrdého, který fotkám vtiskl jedinečnost. Aloisovy ponožky si to určitě zaslouží. Ponožky navrhla česká designérka Iva Neumannová. Jsou vyráběné v České republice a Jakub Kohák si pochvaloval jak jsou příjemné a už je nesundal.

Během jedné hodinky tak v uvolněné a příjemné atmosféře vznikla celá sada fotografií na propagaci tohoto dárku, který potěší hned dvakrát. Když ho koupíte a potom třeba darujete. Věříme, že se budou líbit a že jejich prodejem získá Nadační fond prostředky na provoz odlehčovacího Centra Seňorina pro klienty s Alzheimerovou nemocí.

Proč byste je měli mít taky?

Aloisovy ponožky Nadačního fondu Seňorina s nad­sázkou symbolizují pověstné zapomínání provázející Alzheimerovou nemoc i jiné typy demence. Mít každou botu či ponožku jinou jsou spíš banálnější projevy počínající nemoci, která se prozatím nedá vyléčit a která postupně připraví nemocného o všechny kognitivní funkce mozku, a nakonec i o jeho osobnost a identitu. Nákupem Aloisových ponožek nejen podpoříte sociální služby Centra Seňorina, ale obdarováním ponožkami můžete společně šířit osvětu o této zákeřné nemoci. Aloisovy ponožky dostaly své jméno po lékaři MUDr. Aloisovi Alzheimerovi, německém psychiatrovi a neuropatologovi, který závažnou nemoc jako první popsal už v roce 1906.

  • Koupit ponožky můžete v charitativních produktech na e-shopu Alza.cz

www.nfsenorina.cz

www.centrum-senorina.cz

www.alzheimer­cafe.cz

www.vsechnoje­normalni.cz


publikováno: 27. 11. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: charita, nákupy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+