Respirátory Good mask byly uvedeny na trh v rekordním čase | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Respirátory Good mask byly uvedeny na trh v rekordním čase

24. 6. 2020

Výzkumný ústav bezpečnosti práce udělil 4. 6. 2020 certifikát potvrzující ochranné vlastnosti nových respirátorů Good mask GM2 dosahujících úrovně evropské normy pro FFP2. Čeští výrobci Good mask, s.r.o. aktuálně vyrábí 40 000 ks certifikovaných ochranných pomůcek s třídou ochrany FFP2 (účinnost filtrace vyšší než 95 %). Společnost plánuje navýšit kapacitu až na 100 000 ks denně v horizontu dvou týdnů.

Dostupná cena pro všechny

Respirátory Good mask GM2 jsou na trhu po dvouměsíčním vývoji, a to včetně certifikace,“ říká Mgr. Martin Ladyr, spoluzakladatel společnosti Good mask, s.r.o. a vysvětluje: „V době, kdy byl naprostý nedostatek ochranných prostředků, jsme chtěli zajistit jejich dostupnost a nízkou cenu pro jednu z nejohroženějších skupin – diabetiky, pro které vydávám časopis DIAstyl již od roku 2005. Začali jsme tak okamžitě jednat, se společníkem založili firmu Good mask s.r.o., zakoupili výrobní linky a zahájili produkci. Dnes dodáváme kvalitní respirátory nejen do ČR, ale například i do zemí Jižní Ameriky, kde mají naši obchodní partneři stejnou filozofii, tedy snížení ceny respirátorů na přijatelnou úroveň a zajištění jejich dostatečné dostupnosti potřebným. Další kontrakty na dodávky respirátorů Good mask do mnoha zemí po celém světě jsou těsně před podpisem. Je velké zadostiučinění vidět, že kvalitní český produkt může i cenově směle konkurovat čínským výrobcům neznámé kvality."

Nošení je příjemné po celý den i na citlivé pokožce

Nadstandardní ochranu před viry, bakteriemi, prachem i kapénkami zajišťuje respirátor díky dvěma aktivním filtračním vrstvám. Těsnost a komfort nošení podtrhuje rozšířená nosní výztuž. Maximální prodyšnost je dosažena použitým ultratenkým materiálem, který se nezapařuje ani nevlhne. Unikátní tvar respirátoru dobře přiléhá na obličej. Nošení je tak příjemné po celý den i na citlivé pokožce. Výroba probíhá za přísné kontroly kvality na výrobní lince v ČR z českých materiálů. Respirátor je určen k jednorázovému použití. Doporučená maloobchodní cena je 39 Kč včetně DPH.

www.goodmask.cz


publikováno: 24. 6. 2020, v rubrice Domácnost
Štítky: prevence, viry

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+