Skrze chytrý telefon nebo tablet můžete řídit všechny přístroje v domě | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Skrze chytrý telefon nebo tablet můžete řídit všechny přístroje v domě

20. 6. 2013

Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představil nový způsob řízení domácnosti vybavené inteligentní elektroinstalací. Mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort komunikuje v českém jazyce prostřednictvím mobilního telefonu s řídící jednotkou v domě a umožňuje tak pohodlné a snadné ovládání osvětlení, topení, rolet, klimatizace či spínání domácích spotřebičů.

Domácnost na dosah

Moderní způsob ovládání prostřednictvím mobilního telefonu je značně jednodušší a levnější než dosavadní systém zasílám SMS zpráv. Skrze aplikaci je možné zapnout pračku či kávovar, otvírat okna, naprogramovat topení v domě či otevřít garáž při návratu domů. Aplikace je ke stažení v českém jazyce a zcela zdarma pro smartphony s operačním systémem Apple a Android. Ze všech ostatních smartphonů nebo počítačů s OS Windows mají uživatelé přístup do operační jednotky prostřednictvím webového prohlížeče.

Řízení elektroinstalace zajistí ovládací prvek Smart Manager

Smart Manager xComfort je nový ovládací prvek, který se jednoduše zapojí do radiofrekvenční (RF) instalace v domě a přijímá pokyny zaslané z mobilní aplikace prostřednictvím internetu. Příkazy předává standardním dotykovým ovládacím panelům (Room Manager nebo Home Manager) umístěným přímo v domě, které centrálně řídí fungování elektroinstalace a do ní zapojených spotřebičů. Díky této komunikaci je možné ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, zónového vytápění či chlazení, a to pohodlně bez časových a místních limitů. Jeho instalace je snadná a obejde se bez stavebních zásahů při pokládce nového kabelového vedení.

Co všechno umí nové ovládání?

Pomocí zmíněného Smart Manageru xComfort s radiofrekvenčním (RF) ovládáním a mobilní aplikací Eaton xComfort lze spínat osvětlení, spotřebiče v domě, kontrolovat jejich stav, ovládat garážová vrata, příjezdovou bránu, otvírat branku, vytahovat rolety, nastavovat teploty pro vytápění nebo chlazení v jednotlivých zónách, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí chytrého domu.

Pro další informace www.xComfort.cz.


publikováno: 20. 6. 2013, v rubrice Domácnost
Štítky: bydlení, byt, dům, inovace, počítač

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+