Zatočte s bolestí nohou a tvorbou křečových žil | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Zatočte s bolestí nohou a tvorbou křečových žil

2. 6. 2017

Naše nohy nás nosí celý den. Měli bychom udělat možné i nemožné a dopřát jim dostatek péče, aby nám nohy sloužily zdravé a krásné hodně dlouho. V naší populaci se setkáváme s širokou škálou žilních komplikací. Můžeme mezi ně zařadit chronickou žilní nedostatečnost, natékání, pocit těžkých nohou či tvorbu křečových žil. Všechny tyto neduhy jsou velmi nepříjemné a bez provedených opatření se mohou nadále zhoršovat.

Co můžete pro své nohy udělat?

  • Celodenní sezení nebo naopak stání nohám neprospívá. Pokud jste v zaměstnání nuceni trávit celý den v jedné pozici, zvyšte pozici nohou kdykoliv je to jen možné (dejte si nohy na stůl). Můžete je také prokrvovat jednoduchým protahováním, kterému se říká „pata-špička“.
  • Dodržování zdravého životního stylu je jeden ze základních požadavků.
  • Noste kompresní punčochy. Mají vystupňovanou kompresi od kotníku nahoru. Tím je podporováno proudění krve. Díky nim dochází k úlevě od bolestí a tlaku.
  • Sprchujte nohy střídavě studenou a teplou vodou několik minut denně.
  • Zamezte škrcení nohou nevhodnými ponožkami, vyberte si raději ponožky zdravotní s jemným svěrem. Volte obuv, ve které se cítíte dobře. Neměla by vás tlačit. Často nohám dopřejte vzduchovou lázeň – chůze na boso vás vzpruží.

Jaké kompresní punčochy byste si měli vybrat?

Používání kompresních punčoch vám doporučí také lékař. Jedná se o prospěšný prostředek, kterým zamezíte tvorbu nevzhledných a bolavých křečových žil. Na trhu lze vyhledat punčochy z řady preventivní a podpůrné nebo přímo zdravotní. Preventivní a podpůrné punčochy jsou označené slovíčkem „DEN“. Jsou tou pravou volbou, pokud máte ke tvorbě křečových žil dědičné dispozice nebo pokud trávíte den stále ve stejné pozici. V případě, že řešíte závažnější komplikace, měli byste sáhnout po zdravotních punčochách II. nebo III. kompresní třídy. O jejich používání je vhodné se poradit s ošetřujícím lékařem.

Jak zvolit správnou velikost punčoch (video) – https://www.y­outube.com/wat­ch?…

Věnujte pozornost svým dolním končetinám

Moderní kompresní punčochy jsou nejen zdraví prospěšné, ale také vzhledově atraktivní. Nohy není třeba schovávat. Udělejte pro své nohy maximum, uvidíte, že se vám vynaložená píle vyplatí. Jedině zdravé nohy vás provedou křížem krážem po světě bez omezení.

www.dentimedshop­.cz


publikováno: 2. 6. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: křečové žíly, nákupy, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+