Zatočte snadno s plísní v domě či bytě | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Zatočte snadno s plísní v domě či bytě

11. 11. 2014

V našich domovech, především ve vlhčích místnostech, jako jsou koupelny, kuchyně, sklepy nebo bazény se může usídlit až na dvě stě různých druhů plísní. Mohou mít nebezpečné vedlejší účinky, a proto je nejlepší vymýtit už jejich náznak co nejdříve. Řešením jsou účinné čističe i změna nevhodných návyků. Pro boj s plísněmi a celkovou dezinfekci je určen nový Bref proti plísni s recepturou na bázi chlorového bělidla.

Na všechny materiály

Při pravidelném používání na vlhkých místech v domě dokáže nový Bref proti plísni ochránit stavební materiály, jako jsou dřevo, tapety či těsnicí hmoty v koupelně. Nejvíce ale oceníte jeho ochranu před zdravotními komplikacemi vašich blízkých.

Spolehlivě hubí buňky plísní i jejich výtrusy

Bref proti plísním obsahuje chlornan sodný – čisticí přísadu na bázi chlorového bělidla. Tato aktivní látka si během okamžiku poradí s bakteriemi i plísněmi. Spolehlivě hubí buňky plísní i jejich výtrusy. „Prodává se v praktickém rozprašovači, který umožní zásah i na méně dostupných místech. Bref proti plísní je třeba aplikovat před běžným mytím koupelny, nejlépe ho nastříkat na silikonové okraje a spáry keramických obkladů, které jsou nejvíce vystavovány vodě. Při pravidelném používání pomáhá předcházet vniku plísní a tak udržovat domov čistý a bezpečný,“ vysvětluje Jana Očadlíková ze společnosti Henkel.

  • Nový Bref proti plísním je pouze jedním ze tří nových účinných čisticích prostředků do koupelen a toalet. Kromě tohoto přípravku proti plísním je k dispozici nový Bref Koupelna, který odstraní vodní kámen i skvrny po zaschlé vodě a navrátí vaně i sprše oslnivý lesk. Do třetice je tu nový Bref Power čistič s extra silným složením, který si zase poradí s odolnými skvrnami od rezu, vodního kamene a mýdlových usazenin.

Jak minimalizovat vlhkost a plíseň v domě?

• Místnosti s vyšší vlhkostí, např. koupelny, je třeba co nejčastěji větrat. Nejúčinnější je otevřené okno, můžeme použít odsávací ventilátor nebo produkty pro redukci vlhkosti – odvlhčovače.

• Obložené stěny a povrchy, kde se vlhkost drží, je třeba pravidelně čistit a dezinfikovat účinným čističem koupelen.

• Jestliže vám doma vyteče voda, případně se dovnitř dostane zvenčí, jednejte rychle. Pokud se vám podaří mokré materiály zcela vysušit do 48 hodin, ve většině případů k růstu plísní nedojde.

• Všimnete-li si, že se vám na oknech, stěnách či potrubí sráží voda, rychle mokré povrchy osušte a pokuste se vlhkost a její zdroje omezit. Rosení může být znakem narušení teplených poměrů ve vaší domácnosti. Pakliže se vám podaří minimalizovat vlhkost v domě a co nejrychleji zničit veškeré přítomné plísně, zabráníte poškození domu i nábytku a předejdete potencionálním zdravotním problémům členů rodiny.


publikováno: 11. 11. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: drogerie, hygiena, koupelna, nákupy, plíseň

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+