Doma jako u kosmetičky | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Doma jako u kosmetičky

14. 5. 2018

Po úspěšném představení přístroje Braun FaceSpa přichází značka Braun na český trh s novou multifunkční sadou na obličej Braun FaceSpa Pro. Tato novinka kombinuje několik funkcí a pomáhá tak nejen s odstraněním nežádoucích chloupků a s čistěním pleti, ale nově s celkovou regenerací pokožky. Jak funguje?

Mikrovibrace zlepšují absorpci krémů a sér

„Pravidelná péče a očista kožního povrchu se stala nepostradatelnou součástí našich životů. Po umytí a očištění kůže je vhodná aplikace zvláčňujících a hydratujících prostředků. Hydratační krémy zvyšují obsah vody v pokožce, přičemž před jejich aplikací je vhodné kůži zvlhčit vodou. S touto pečující fází nám mohou pomoci i přístroje s mikrovibracemi, které zlepšují absorpci krémů a sér, pleť je po ošetření mnohem jemnější,“ komentuje MUDr. Lucie Jarešová z ambulance všeobecné a estetické dermatologie L´DermaMedEst.

Nová tonizační hlava MicroVibration

Kovová tonizační hlava MicroVibration nového Braun FaceSpa Pro vytváří speciální mikro-vibrace, čímž zajišťuje lepší absorpci krémů a sér do pokožky pro ještě jemnější a vláčnější pleť. Zatímco jemný dotek kovu dodá příjemný pocit ochlazení, speciálně navržený ergonomický design hlavy se snadno přizpůsobí konturám obličeje a poskytuje snadnou aplikaci pečující kosmetiky. Oproti nanášení krémů prsty, které může pokožku zbytečně vysušovat, iritovat a způsobovat vrásky, je jejich nanášení pomocí kovové hlavy efektivnější a zároveň mnohem příjemnější. Navíc díky této hlavici se krémy vstřebají rovnoměrně a předcházíte tak zbytečnému plýtvání vašeho oblíbeného přípravku.

Epilační hlava a čisticí kartáčky na pleť

Systém vyměnitelných nástavců nového Braun FaceSpa Pro odstraní chloupky na obličeji a zároveň hloubkově vyčistí pleť. Epilační hlava dokáže odstranit až čtyřikrát kratší chloupky než vosk, a i ty nejjemnější zachytí s absolutní přesností. Čisticí kartáčky jemně, ale důkladně vyčistí póry, a to až šestkrát lépe, než je tomu při ručním čištění.

Inteligentní časovač

Součástí nového Braun FaceSpa Pro je také inteligentní časovač, díky kterému budete vědět, kdy je čas změnit oblast ošetření. Jemné zapulsování totiž každých dvacet sekund napoví, že je potřeba přesunout se v rámci vašeho obličeje zase o kousek dál.

Víte, jak pečovat o pokožku?

Co pro nás kůže znamená, jak se dělí? MUDr. Lucie Jarešová z ambulance všeobecné a estetické dermatologie L´DermaMedEst pro vás připravila několik zajímavých informací k tomuto tématu.

Kůže je důležitým orgánem lidského těla

Odděluje a chrání vnitřní organismus od působení zevního prostředí. Svojí plochou zaujímá 1,5 – 2 m 2, cca 15 % jeho celkové hmotnosti. Je tvořena 3 základními částmi –  pokožka, škára a podkoží.

Pokožka (epidermis) je nejpovrchnější a nejtenčí vrstva kůže (0,1 –1,5 mm), nejtenčí je na očních víčkách, nejsilnější na dlaních a chodidlech. Tato vrstva je tvořena 5 vrstvami buněk. Buňky pokožky mají schopnost trvale se obnovovat á 4 týdny, v obličeji 7 dnů. Tato vrstva je bezcévná. Vyvíjí se po 4. týdnu těhotenství (nitroděložního života plodu).

Škára (dermis) je vazivová, střední vrstva kůže (0,6–3 mm). V této části jsou kolagenní a elastická vlákna důležitá pro pevnost a pružnost kůže. Nacházejí se zde nervy, cévní zásobení, vlasy, nehty, potní a mazové žlázy. Vyvíjí se od 3. měsíce nitroděložního života.

Podkoží (subcutis) neboli tuková tkáň je nejhlubší vrstva kůže. Zajišťuje termoregulaci.

Stárnutí kůže

Stárnutí kůže je charakterizováno zpomalením procesu regenerace buněk a jejich sníženou obranyschopností. Také nepříznivé podmínky životního prostředí jako je např. UV záření, působení chemických látek, kouření, vlivy traumatizace vedou k vysušování a omezení ochranné funkce kůže. Nejdůležitějším zásahem do tvorby nežádoucích projevů stárnutí kůže je účinná prevence a ochrana před působením zevních vlivů. Při lokální aplikaci přípravků je podpořeno zpevnění kůže, její vyhlazování a hladkost. Je vhodné dlouhodobé používání.

Péče o kůži

Pravidelná péče a očista kožního povrchu se stala nepostradatelnou součástí života. Slouží k očištění kůže od nečistot z kosmetických přípravků, potu, ze zevního prostředí, ale i odstranění starých buněk. Při častém mytí nebo používáním mycích houbiček může docházet k porušení ochranných mechanismů kůže. Po umytí a očištění kůže je vhodná aplikace zvláčňujících a hydratujících prostředků. V období stárnutí kůže dochází ke snížení tvorby mazu a k poruše ochranného filmu. Kůže má sklon k suchosti, olupování a svědění. Přípravky používané pro ošetření pleti by měly mít schopnost tuto bariéru zlepšit a omezit výraznější odpařování vody z povrchu kůže.

Při čištění obličeje je vhodné nejprve odstranit líčidla pomocí čistící emulze, poté setřít emulzi vodou a aplikovat krém. Hydratační krémy zvyšují obsah vody v pokožce. Před aplikací je vhodné kůži zvlčit vodou. Kůže je pro látky ze zevního prostředí propustná pouze omezeně, záleží na velikosti částic. Použití přístrojů s mikrovibracemi zlepšuje absorpci krémů a sér, pleť je po ošetření jemnější.


publikováno: 14. 5. 2018, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+