Jak bojovat s intimním zápachem? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Jak bojovat s intimním zápachem?

20. 7. 2017

Některé ženy se za něj stydí, jiné ho berou jako přirozenou součást života. Pro všechny však představuje omezení, se kterým se snaží všemožně bojovat. Řeč je o vaginálním zápachu – zabijáku ženského sebevědomí. Pokud vás podobný problém trápí, nemusíte si zoufat. Přinášíme vám několik tipů, jak se obtíží jednoduše zbavit.

Nejste jediná

Vaginálním zápachem trpí miliony žen po celém světě. Nepříjemný odér je způsoben přemnožením bakterií, které jsou v prostředí pochvy běžně přítomné. Intimní partie jsou velmi citlivé a reagují i na drobné změny organismu. Často tak není jednoduché přesně určit, co nerovnováhu tohoto prostředí způsobuje. Vznik zápachu může být způsoben kvasinkovou infekcí, používáním nevhodných mycích prostředků nebo nošením oblečení z umělých materiálu. Nejčastějším problémem je však nedostatečná osobní hygiena, zejména v době dovolených. „Zápach z pochvy může být ale také příznakem závažnějšího onemocnění, ne jenom prosté dysmikrobie (nerovnováhy organismů osidlujících pochvu). Je proto vhodné poradit se s lékařem zejména tehdy, pokud je zápach spojen s nepravidelností krvácení nebo s krvácením po pohlavním styku, stejně jako v případě, že zápach z pochvy přetrvává i přes dodržení následujících rad,“ dodává gynekolog MUDr. Roman Peschout. Jak tedy říct sbohem nepříjemnému pocitu?

Hygiena na prvním místě

Klíč k úspěchu tkví v pravidelné péči. Když budete svému tělu věnovat dostatečnou pozornost, můžete se cítit svěží po celý den. Základem je výběr vhodného mycího přípravku. Rozhodně nesahejte po obyčejném mýdle, které svým složením narušuje přirozenou mikroflóru intimních partií. Úplným tabu jsou potom parfemované sprchové gely. Na trhu existuje řada přípravků, které jsou navržené právě pro ženská choulostivá místa. Vyzkoušejte například intimní gel Femfresh Everyday Care. Jeho složení udržuje přirozené pH a obsahuje výtažky z Aloe vera, které blahodárně působí na citlivou pokožku.

Pohodlí na druhém místě

Řekněte ne těsnému a syntetickému oblečení. Ženy žijí často v přesvědčení, že nepříjemný zápach zakryjí několika vrstvami oděvu. Mnohdy je to však přesně naopak. Upnuté kalhoty zabraňují pokožce dýchat a vytváří tak prostředí vhodné pro množení bakterií. Léto se blíží, spojte příjemné s užitečným a vytáhněte ze skříně sukni nebo šaty, nejlépe z bavlněného materiálu. Kapitolou samou pro sebe je spodní prádlo. Vyhněte se umělým tkaninám a dejte přednost pohodlí před sexy střihy. Partner vás určitě ocení i v méně okázalém prádélku, které dá vyniknout vaší přirozené kráse.

Pozor na vlhkost

Letní počasí svádí ke koupání a dalším sportovním aktivitám. Mnoho z nich však nedovoluje okamžitou hygienickou péči a představuje náhlou zátěž pro organismus. Pocení a vlhkost tvoří úrodnou půdu pro bakterie. Pozor si dejte na mokré plavky a vždy mějte po ruce náhradní spodní prádlo, do kterého se můžete převléct, jakmile vylezete z vody. Abyste se mohla i na sportovním výletě či ve stanu cítit příjemně, zabalte si do batohu FemFresh intimní ubrousky. Alespoň částečně vám nahradí koupelnu. Díky svému šetrnému a jemnému složení jsou ideální pro každodenní ochranu ženských partií. Navíc obsahují extrakt z měsíčku lékařského a další rostlinné výtažky, které jemně čistí a zklidňují intimní partie.

Svěřte se lékaři

Pokud se důsledně věnujete hygieně, a přesto se stále necítíte dobře, zajděte ke svému gynekologovi. Pokud problém provází i jiné obtíže, jako je výtok, bolest či nepříjemné svědění, můžou být na vině zdravotní komplikace. Vyhněte se podomácku připraveným mastím, samoléčbou byste si spíše ublížila. Preventivní lékařská prohlídka může odhalit příčinu vaginální nerovnováhy včas a předejít vážným zdravotním potížím.

Věnujte se sama sobě

Základem zdravého těla je životní styl jeho majitelky. Abyste se cítila dobře fyzicky, je třeba být v souladu sama se sebou. Lidský organismus je odrazem míry stresu, který každý den podstupuje. Snažte se obnovit svou duševní rovnováhu, dodržujte vyvážený jídelníček plný ovoce a zeleniny a omezte koření i sladké. Cukr je potravou pro bakterie. „Je vhodné z jídelníčku vyřadit bílé pečivo. Při opakovaných potížích je na místě zvážit i omezení stravy obsahující lepek,“ říká k tomu gynekolog MUDr. Roman Peschout. Dělejte to, co vás baví, mějte ráda své tělo a naslouchejte mu. Abyste se cítila opravdu sebevědomá, použijte každé ráno intimní deodorant od FemFresh. Tato revoluční novinka poskytuje dokonalou péči a ochranu před podrážděním a zápachem a můžete ji mít kdekoliv při sobě.


publikováno: 20. 7. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: gynekologie, hygiena, prevence, vůně

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+