Jak se v zimě starat o pleť, aby netrpěla? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Jak se v zimě starat o pleť, aby netrpěla?

18. 10. 2019

Aby byla pleť krásná a zářivá, potřebuje kompletní péči a velkou dávku pozornosti v průběhu celého roku. Dá se však říct, že v zimě potřebuje vaši pozornost ještě o něco víc. Řekneme vám proč a dodáme tipy, jak se v zimě o pleť starat.

Proč v zimě pleť trpí o něco víc?

Zima je krásná na pohled, avšak nelítostná k vaší pleti. Trápí ji mráz a plískanice. Pleť zatěžuje smog, stejně jako nárazové střídání teplot. To když ze zimy přejdete do vyhřáté kavárny. Pleť se může začít zhoršovat na čele v místech, kde se zapotíte pod čepicí. Nepříjemné tření může vznikat i z vysokého límce kabátu či z šály. Proto je důležité postarat se o pleť v zimě o něco víc. Níže vám nabízíme řadu tipů.

1. Na čištění pleti klaďte v zimě ještě větší důraz

Čištění pleti je základ. Ani v zimě jej nepodceňujte. Rozhodně však svou pleť netrapte hned poté, co dorazíte domů z mrazu. Nechte ji nejdříve roztát, teprve pak se pusťte do čištění. Zejména citlivá pleť může být v zimě náchylnější, proto vyberte i vhodné čisticí gely. Netrapte zbytečně svou pleť hrubým peelingem. Místo toho zvolte jemnou pěnu. Po čištění nezapomeňte svou pleť dobře namazat. Jakým krémem?

2. Změňte svůj arzenál krémů

A jsme u toho. Stejně jako váš šatník i váš arzenál krémů budete muset na zimu změnit. Dosavadní lehký krém, který jste doposud používala, nestačí. V zimě musíte vybírat hutnější krémy s živočišným nebo rostlinným tukem, které vaši pleť před mrazem ochrání. Nezapomeňte ochránit i vaše rty. Jestli vám hutné krémy nesedí pod make-up, dopřejte si jejich péči alespoň na noc. Do péče o pleť zařaďte i pleťové oleje, které jí dodají potřebné antioxidanty.

3. Hydratujte

Existuje fáma, že by se pleť neměla na zimu mazat hydratačními krémy, protože voda v nich na pleti zmrze a způsobí její poškození. To však není pravda. S hydratací v zimě rozhodně nepřestávejte. Co bychom na vašem hydratačním krému v zimě změnili je jen jeho hutnost. Měnit by se neměl ani váš pitný režim. I v zimě je zapotřebí dostatečně pít. Ubýtek tekutin se na vaší pleti nepříznivě projeví.

4. Nezapomeňte na ochranné sluneční krémy

V zimě je sluníčko stejně škodlivé jako v létě. Zejména na horách to vaše pleť pořádně schytá, pokud ji nenamažete. Nebojte se sáhnout po vysokém faktoru, nebo si alespoň vyberte make-up s vysokým ochranným faktorem.

5. Dopřejte své pleti víc vitaminů zvenku i zevnitř

Co vaše pleť rozhodně potřebuje jsou vitaminy. Dodat jí je můžete různými způsoby. Ideální je zvýšený příjem ovoce, zeleniny a oříšků. Spolehnout se můžete i na minerální a vitaminové doplňky stravy, jako je zinek, síra či vitamin C, vitaminy skupiny B a tak podobně. Výživu pleti dodáte i skrz masky, které si doma můžete vyrobit za pár korun. Doporučujeme masku z ovesných vloček, medovou či banánovou masku.

6. Chraňte svou pleť před přímým mrazem

V neposlední řadě svou pleť chraňte před přímým mrazem. Sledujte počasí a podle toho se oblékejte. V zimě byste neměla opustit dům bez hřejivé šály, kterou si můžete chránit většinu obličeje.

Nezapomeňte, že pleť je vaší vizitkou. Další tipy na péči o ni získáte v online magazínu Beautytipy.cz


publikováno: 18. 10. 2019, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+