Padělají se už i výplně vrásek! | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Padělají se už i výplně vrásek!

6. 10. 2014

Vyhlazení vrásek pomocí výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové je po aplikaci botulotoxinu celosvětově nejčastějším estetickým zákrokem. Znamená to, že je to také ošetření nejbezpečnější? Určitě ano, pokud vám vrásky vyhlazuje zkušený dermatolog. Jedině ten totiž ví, kam a co aplikovat. Kvalita materiálu vyplňujícího vrásky je pro nekomplikovaný průběh stejně zásadní jako zkušenosti lékaře.

Mnohé výrobky na trhu neprošly vůbec žádným testováním

„Fakticky jsou ale intenzivně vyzkoušené jen produkty několika málo výrobců, zejména řady Restylane, Juvéderm, Filorga,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., předseda Společnosti estetické a laserové medicíny a majitel kliniky Asklepion. „Tyto firmy své výrobky nejenom testují, ale jsou napřed i díky neustálému vývoji, do kterého investují.“ I to je důvod, proč je v USA povoleno jen několik málo značek výplní, které musely prokázat bezpečnost, ale i účinnost. V Evropě naopak stačí doložit, že výrobek neškodí. Obsáhlé klinické studie nejsou povinné a výrobky se kontrolují nahodile. Na evropském trhu jsou stovky různých výrobců a mezi lékaři není tajemstvím, že mnohé výrobky na trhu neprošly vůbec žádným testováním.

„Veřejnost by měla být více informovaná o tom, že nemalé procento výplní jsou prosté podvrhy, napodobeniny výrobků slavných firem s jejich logem, ale mizerným obsahem,“ varuje před hrozícím nebezpečím klienty docent Šmucler.

Různé vrásky, různé výplně

V čem se liší jednotlivé typy výplní, které se v Čechách používají? Rozdílů je mnohem více, než klienti tuší. Obecně se dělí podle „tuhosti“ použité kyseliny hyaluronové. To je v těle běžně přítomná, a tudíž neproblematická látka. Její výhodou a nevýhodou zároveň je, že se časem vstřebává. Čím je „tužší“, tím déle její účinek vydrží, zároveň ale musí být aplikovaná hlouběji. To už vyžaduje zkušenost dermatologa. Tužší materiály se například nesmějí dávat do blízkosti cév, které by mohli utlačit a způsobit odumření části obličeje. Na vyhlazení vrásek se nikdy neobjednávejte k nikomu jinému, než k atestovanému dermatologovi. Nebo si myslíte, že zdravotní sestra nebo kosmetička zná dokonale anatomii kůže a obličeje?

Nižší cena nerovná se nižší kvalita

Pokud jde o cenu, levnější materiál nutně neznamená nižší kvalitu. Existují levnější a přitom bezpečné výplňové materiály od spolehlivých, zpravidla evropských výrobců, kteří mají dobrou a bezpečnou distribuční síť a jsou v případě potíží snadno postižitelní. Bohužel ojedinělé nejsou ani případy, kdy si lidé objednávají materiál přes internet nebo si ho vozí z dovolených v kufru. Riziko komplikací je v takových případech obrovské a seriozní lékař by s takovým materiálem nikdy nepracoval.

„Máme dobré zkušenosti s levnějšími alternativami, nyní třeba používáme německý Naturelize,“ hovoří o zkušenostech kliniky Asklepion docent Šmucler, „jsme přesvědčeni o jeho bezpečnosti. Pro naše pacienty to znamená, že mají za nižší cenu bezpečný materiál na úrovni nepatrně starších řad nejslavnějších firem. Výrobky řad Restylane, Juvederm a Filorga samozřejmě mají technologický náskok a kdo chce to nejlepší, je asi rozumné si trochu připlatit.“

Méně není více, pokud jde o vrásky

Vyšší cena kvalitních výplňových materiálů u nás stále řadu klientů tlačí k tomu, že si nechávají vyhladit jen ty vrásky, které jim vadí nejvíce. Mnoho z nich by přitom potřebovalo pro optimální výsledek větší objem spotřebované výplně. V České Republice se pro jedno ošetření vesměs používá přibližně polovina až třetina objemu ve srovnání s Německem a Francií. Díky výplni Naturalize, kterou je samozřejmě možné také kombinovat s přípravky od nejslavnějších značek, ale můžete využít všeho, co tato metoda umožňuje a získáte skutečně mladistvější tvář bez vrásek.

www.asklepion.cz


publikováno: 6. 10. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, krása, péče o pleť, vrásky

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+