Šafrán na kožní záněty i ke zklidnění citlivé pleti | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Šafrán na kožní záněty i ke zklidnění citlivé pleti

6. 2. 2020

Šafrán neboli „přírodní zlato“, jak se tato surovina často nazývá, je zázračným pokladem naší přírody. V Čechách ho najdeme „jako šafránu“, ale v Rakousku se pěstuje mj. v oblasti Wachau a je obsažen rovněž v kosmetických produktech dieNikolai, jejíž všechny produkty obdržely nejvyšší stupeň certifikace Demeter. Navíc vinařství Nikolaihof a biodynamická kosmetika dieNikolai mají jako vůbec první na světě šafránové pole s přibližně 10 000 krokusy certifikované v nejvyšší biokvalitě.

Šafrán je nejdražším kořením na světě

Souvisí to se skutečností, že v každém květu krokusu, ze kterého se šafrán získává, jsou pouze tři malé, drobné nitky. Na jeden kilogram šafránu je proto potřeba více než 100 000 takových nitek. Navíc se sbírají ručně bez použití jakýchkoliv mechanických zařízení. Ve Wachau byl šafrán rozšířen asi před 100 lety, protože se mu přisuzovalo mnoho léčebných vlastností. V produktech dieNikolai se používá především pro své antioxidační (chrání pokožku před poškozením a pomáhá ji při regeneraci pleti) a zklidňující vlastnosti.

Šafrán chrání pleť před nejrůznějšími kožními záněty a navíc působí antioxidačně – tedy ochraňuje pokožku před volnými radikály, které vznikají díky existenci nejrůznějších přírodních toxinů, kouření, silnému UV záření a všeobecně špatnému životnímu stylu.

Veganský pleťový krém dieNikolai – Šafránové nebe

Veganský pleťový krém Šafránové nebe byl speciálně vyvinut pro mastnou a smíšenou pleť. Je vhodný především pro mladé lidi, jejichž pleť bývá problematická, snadno se znečišťuje a trpí na občasné akné. Díky svému jedinečnému složení je tento pleťový přírodní krém s certifikací Demeter určen i pro ženy, jejichž pleť je zatížena hormonálními změnami způsobené např. těhotenstvím, menopauzou, apod. Tento krém je vhodný taktéž pro všechny, jejichž pokožka je vystavena nepříznivým vlivům ovzduší, stresu a špatnému životního stylu.

Velmi lehká struktura, složení i použití tohoto biokrému pokožku zvlhčuje, zjemňuje a dodává jí potřebné živiny. Obsažené lokální suroviny – jako jsou olej z hroznových jader, mandlový olej, brutnákový olej, pupalkový olej a rakytníkový olej – vyživí pleť a brání ucpání kožních pórů. Další suroviny jako je extrakt z lípy a nejdražší koření na světě, šafrán, dodají pokožce potřebnou vlhkost, uvolní ji před stresem a navrátí jí potřebnou rovnováhu. Tento bioprodukt obdržel certifikaci Demeter (nejpřísnější certifikace bioproduktů na světě).

Hydratační pleťový krém dieNikolai – Šafránové osvěžení

Osvěžující, hydratační pleťový krém dieNikolai se zklidňujícím výtažkem ze šafránu byl vyvinut speciálně pro pleť se sklonem k podráždění. Samotný šafrán zásobuje pleť nezbytnými hydratačními komponenty, které stimulují buněčné dýchání, přirozený metabolismus tkání a přispívají ke správné funkci a obranyschopnosti pleti. Další aktivní složkou tohoto krému je olej z hroznových jader, který je velmi lehký a nemastný, s intenzivními antioxidačními vlastnostmi. Pro jeho vlastnosti optimálně působí na vláčnost a jemnost pleti. Přirozený cyklus obnovy pokožky je podpořen vysokým obsahem smetany, která nejen dodává pleti správnou hydrataci, ale zejména napomáhá zrání keratinocytů (kožních buněk).

V kombinaci s výluhem z lipových květů, který také aktivně přispívá k regeneraci pleti, dostává pokožka ideální ošetření pro každodenní činnost, získává na pružnosti, a působí sametovým dojmem.

K dostání na www.biodynamic­kakosmetika.cz


publikováno: 6. 2. 2020, v rubrice Kosmetika
Štítky: bio, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+