Bezplatná videokonzultační služba s vaším lékařem | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Bezplatná videokonzultační služba s vaším lékařem

22. 5. 2020

Největší evropský poskytovatel digitální zdravotní péče spouští v České republice službu LIVI Connect. Novou, bezplatnou a bezpečnou webovou platformu, která všem lékařům, zdravotnickým pracovníkům a terapeutům umožní rychle, jednoduše a snadno organizovat videohovory se svými pacienty. Digitální ordinace prostřednictvím online schůzek ulehčí a zvýší dostupnost konzultací nejen chronicky nemocným nebo těm, kteří jsou v domácí izolaci, ale například i pacientům, pro které je z jakéhokoli důvodu komplikované dojet do ordinace.

Individuální videoschůzky

Jde o ideální řešení pro praktické lékaře i specialisty, psychoterapeuty, zdravotní sestry nebo konzultanty, kteří pracují samostatně, nemohou ze zdravotních důvodů pracovat v ambulanci nebo v ordinaci, případně mají jiné překážky a omezení, jež jim neumožňují vykonávat svou profesi standardním způsobem. Protože ochrana osobních údajů je na prvním místě, přímé kontakty mezi účastníky konzultačních schůzek nejsou nijak dál sdíleny.

Služba již funguje v řadě zemí

Prostřednictvím služby LIVI Connect, která je k dispozici v celé Evropě, ve Spojených státech a v Kanadě, se jen za posledních několik týdnů uskutečnily desítky tisíc videokonzultací. Digitální propojení lékařů s jejich pacienty významně zmírnilo tlak na systémy ambulantní zdravotní péče v jednotlivých zemích. Platforma LIVI Connect, kterou pro online videokonzultace využívají i specialisté včetně psychologů, dermatologů nebo zubních lékařů, je k dispozici už v 11 jazycích – angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině, švédštině, norštině, dánštině, nizozemštině a polštině a nově také v češtině.

Rychlejší a pohodlnější konzultace

„Spustili jsme LIVI Connect v reakci na rostoucí poptávku lékařů z celé Evropy po digitálním řešení pandemie COVID-19. Pro všechny zdravotnické profesionály se tak otevřela možnost zůstat v kontaktu se svými pacienty jednoduchou a bezpečnou cestou, a bez jakýchkoli dodatečných nákladů. Navíc jsou videokonzultace prostřednictvím LIVI Connect plně šifrované, a tedy zcela bezpečné – přitom snadno realizovatelné pouhým stisknutím tlačítka,“ potvrzuje Johannes Schildt, generální ředitel a spoluzakladatel KRY/LIVI, a dodává: „Věříme, že i v České republice praktičtí lékaři a specialisté novou platformu ocení – pomůžeme jim totiž zajistit, aby i jejich pacienti měli prospěch z rychlejšího a pohodlnějšího přístupu k odbornému poradenství v oblasti zdravotnictví.“

Ochrana dat

Fungování platformy LIVI Connect je uživatelsky velmi intuitivní, velký důraz tvůrci kladli i na zabezpečení a ochranu dat. A jak to funguje prakticky? Po ověření zdravotničtí pracovníci pouze zadají své údaje a přihlásí se pomocí e-mailové adresy. Poté stačí zadat číslo mobilního telefonu svého pacienta, odeslat mu jednorázový odkaz v SMS a mohou zahájit videokonzultaci. Ochrana osobních údajů je samozřejmostí, žádná data nejsou nikdy sdílena.

„Online zdravotní péče a telemedicína mohou přispět k řešení mnohých výzev naší společnosti, jako je například stárnutí populace, dlouhé fronty v ordinacích, rostoucí náklady nebo dostupnost péče. Zkušenosti naší společnosti v rámci projektů v celé Evropě ukazují, že právě digitální zdravotní péče je nejchytřejší způsob, jak zvládat novodobé výzvy moderního zdravotnictví,“ říká David Pavliska, zástupce společnosti LIVI v České republice, a dodává: „Digitální nástroje efektivně umožňují zůstat v kontaktu s pacienty a poskytovat jim aktuální informace včetně lékařských nebo terapeutických rad­.“

O platformě LIVI Connect:

• Je zdarma a uživatelsky přívětivá: Lékař pacientovi zašle odkaz prostřednictvím krátké textové zprávy. Na rozdíl od jiných online platforem se pacient nemusí do systému registrovat a nepotřebuje ani uživatelský účet.

• Zprostředkuje přímý kontakt lékaře s pacientem: Na rozdíl od telefonátů umožňuje pacientům a lékařům vzájemně se vidět, a efektivně tak doplňuje či nahrazuje klasickou osobní schůzku v ordinaci.

• Je bezpečná a spolehlivá: Videokonzultace přes webový prohlížeč jsou plně šifrované a může je iniciovat pouze zdravotnický pracovník.

• Pomáhá zastavit šíření infekce Covid-19: Bezkontaktní konzultace chrání pacienty a lékaře před nákazou a šířením infekce, a zároveň poskytují péči pacientům, kteří potřebují průběžnou léčbu – například pacientům s chronickými stavy jako diabetes, kardiovaskulární onemocnění apod.

• Pomáhá efektivněji využívat zdravotnické kapacity: Lékaři a zdravotničtí pracovníci mohou snadno a flexibilně pracovat i na dálku.

• Je dostupná v USA, Kanadě a v Evropě: K dispozici je v 11 jazykových verzích, vedle češtiny také v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině, švédštině, norštině, dánštině, holandštině a polštině, s plány na další rozšíření.

www.liviconnec­t.com/cz/


publikováno: 22. 5. 2020, v rubrice Medicína
Štítky: léčba, počítač

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+