Bojujete s výtoky? | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Bojujete s výtoky?

1. 2. 2011

Bakteriální vaginóza patří mezi nejčastější vaginální infekce žen v reprodukčním věku a podílí se na více než 50% všech případů. Většinou probíhá bez příznaků, případně ji doprovází bílý až našedlý výtok, často doprovázený charakteristickým rybím zápachem. Největším problémem léčby bakteriální vaginózy je to, že se většinou do několika týdnů po úspěšné léčbě objeví znovu. VITAgyn C je určen jak pro léčbu, tak prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz, a to i během těhotenství.

Péče o intimní partie

Ženské tělo si ve specifickém prostředí intimních míst vytváří ochrannou bariéru před škodlivými bakteriemi. Přirozené kyselé vaginální prostředí se pohybuje v rozmezí pH 3,8 až 4,4. Někdy stačí málo a zdravá bakteriální flóra může být narušena. Mikroorganismy zodpovědné za bakteriální vaginózy pak mohou začít řádit, což je často provázeno nepříjemnými pocity a zdravotními komplikacemi. Zdravé vaginální pH vytváří kyselé prostředí nepříznivé pro růst choroboplodných bakterií a plísní a zabraňuje vzniku a opakování poševních i močových infekcí. Pokud tedy dojde k jeho narušení, je nezbytné mu okamžitě navrátit potřebnou rovnováhu. K tomu je určen nový přípravek VITAgyn C.

Jak a proč dochází k problémům

K narušení přirozeného vaginálního pH může přispět léčba antibiotiky, která jsou podávána cíleně či širokospektrálně. Zpravidla je však jejich působení provázeno i následnými nežádoucími účinky v podobě lehčích či závažnějších vaginálních zánětů. Stejně tak narušuje přirozené pH období menopauzy, kdy žena prochází hormonálními změnami a může trpět např. častou suchostí pochvy, také těhotenství a nadměrné používání poševních výplachů, období těsně po menstruaci nebo po nechráněném pohlavním styku, ale také časté střídání sexuálních partnerů a návštěvy saun či bazénů.

Gynekologická i urologická léčba

Nehormonální vaginální krém VITAgyn C napomáhá léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz a infekcí močových cest. Obnovuje a udržuje fyziologické pH v pochvě, podporuje růst přirozené laktobacilové flóry a navrací tak poševní rovnováhu. Jeho účinek na snížení poševního pH díky obsahu vysoce stabilní formy vitaminu C (askorbyl fosfátu sodného) je okamžitý a trvá do dalšího dne. Přípravek obsahuje kyselinu mléčnou, která je přirozenou součástí zdravého kyselého vaginálního sekretu. Obsahuje také maltrodexiny, které jsou využívány laktobacily v pochvě jako potrava, a tím přímo stimulují jejich množení a růst. Další významnou součástí přípravku je citran stříbrný, který má antibakteriální a antimykotické účinky. Přípravek je bez zápachu a nezanechává skvrny na spodním prádle.

  • VITAgyn C koupíte v lékárně za 298 Kč (30 g).

publikováno: 1. 2. 2011, v rubrice Medicína
Štítky: antibiotika, gynekologie, hygiena, imunita, inkontinence, klimakterium, nemoci, prevence, těhotenství

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+