Čípek zmírní krvácení a bolesti konečníku | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Čípek zmírní krvácení a bolesti konečníku

18. 2. 2013

Kanadská farmaceutické společnost Apotex rozšířila portfolio zdravotnických prostředků rodiny HemaGel o nový HemaGel PROCTO. Ten nabízí unikátní řešení k urychlení hojení akutních i chronických ran a kožních defektů konečníku. Současně výrazně zmírňuje krvácení a bolestivost při análních fisurách, ragádách a hemoroidech.

Lepší hojení

HemaGel PROCTO je nová forma unikátní patentované sloučeniny, kterou obsahuje již déle používaný HemaGel ve formě gelu. Ihned po aplikaci gelové formy na ránu nebo zavedením čípku, začne Hemagel vychytávat volné kyslíkové radikály z rány. Zároveň vytvoří ideální podmínky (vlhkost, ph a teplotu), které podporují a urychlují hojení rány.

Ničí bakterie

V případě poranění konečníku se jedná o velmi nepříjemné a těžko se hojící rány, protože oblast je osídlená mnoha bakteriemi, které hojení komplikují. V těchto případech se kromě hojení uplatní i baktericidní vlastnosti HemaGelu PROCTO. Při běžném poranění kůže je hojení s HemaGelem až o 40 % rychlejší než suché krytí. Rektální čípky HemaGel PROCTO jsou navíc sestaveny tak, že díky své makromolekulární struktuře neprostupují do organismu. To umožňuje použití pro všechny věkové kategorie, těhotné i kojící.

Onemocnění konečníku patří k častým nepříjemnostem

Problém vzniká špatnými stravovacími návyky, sedavým způsobem života nebo u žen v důsledku přirozeného porodu. „Snad k nejznámějším a nejrozšířenějším onemocnění konečníku patří hemoroidy, které trápí téměř 70 procent Čechů. K častým defektům patří také anální fisury neboli podélné trhliny análního kanálu a anální ragády, tedy prasklá kůže a sliznice konečníku“, uvádí MUDr. Radovan Fiala.

  • V lékárně koupíte 3 varianty: HemaGel pro hojení akutních i chronických ran malého a středního rozsahu včetně popálenin, HemaGel KIDS určený pro rodiče s dětmi, aby mohli snadno a rychle ošetřit menší poranění doma a nově i čípky HemaGel PROCTO na onemocnění konečníku,“ uvádí Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti APOTEX.

publikováno: 18. 2. 2013, v rubrice Medicína
Štítky: bolest, hygiena, lékárna

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+