Dny zdravého životního stylu nejen pro seniory | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Dny zdravého životního stylu nejen pro seniory

11. 9. 2012

Není žádným překvapením, že Češi dlouhodobě bojují s nezdravým stravováním a obezitou. Málokdo si však uvědomuje, že stejně závažný problém představuje podvýživa, která může člověka postihnout v jakémkoliv věku. Zvlášť nebezpečná je přitom u starší generace. Dle aktuálních statistik má některý z příznaků podvýživy až 60 % českých seniorů. Upozorňují na to „Dny zdravého životního stylu“, které jsou organizovány v osmi lékárnách Tesco po celé ČR. Akce je určena především seniorům a jejich rodinným příslušníkům, ale i všem, jejichž zdravotní stav vede k nežádoucímu hubnutí či nechutenství. Zájemci se mohou zdarma poradit s nutričními terapeutkami o tom, jak se právně starat o své zdraví a jaký příjem živin je vhodný vzhledem k jejich věku a kondici. Kam můžete zajít?

Senioři by měli dbát víc na vhodnou stravu

„Obzvlášť ve vyšším věku tělo slábne a potřebuje posílit. Je proto velmi důležité věnovat u seniorů náležitou pozornost stravování, které by mělo být vyvážené, pestré a s dostatečným množstvím všech potřebných živin,“ říká magistr Bronislav Uriča, vedoucí lékárny Tesco Extra Borská pole v Plzni. Řada lidí problémy s nechutenstvím či podvýživou podceňuje. Je přitom velmi důležité včas rozpoznat jejich varovné příznaky a začít je řešit. „Podvýživa nehrozí pouze štíhlým, ale často ohrožuje i lidi s normální váhou či obézní. Ne vždy musí být spojena jen s konzumací nedostatečného množství jídla či stravou chudou na živiny. Mnohdy se objevuje v kombinaci s psychickými, sociálními a fyzickými potížemi,“ dodává Václava Mošnová managerka pro speciální výživu společnosti Nutricia, která se stala partnerem projektu.

Co na účastníky akce v lékárnách Tesco čeká?

Nutriční terapeutka (odborník na léčebnou výživu) provede se zájemci krátký diagnostický pohovor, který pomůže stanovit správný příjem živin vzhledem k jejich stavbě těla, věku a zdravotnímu stavu. V případě potřeby zároveň doporučí vhodné výživové doplňky a upozorní na možné příznaky podvýživy. Ty mohou souviset například s různými zdravotními potížemi (pobyt v nemocnici, chronické nemoci, užívání určitých léků), přísnou dietou, jednotvárnou stravou, omezeným sociálním kontaktem či depresemi. Nesprávné stravování navíc může vést k řadě přidružených potíží, jako jsou oslabená imunita, špatně se hojící rány, chátrající svaly a v některých případech i ke ztrátě soběstačnosti.

Praha

Lékárna Tesco Extra, Eden – pondělí 10. 9., 13 – 19 hod. a úterý 11. 9., 13 – 19 hodin

Lékárna Tesco Extra, Skalka – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

Lékárna Tesco Extra, Zličín – středa 12. 9., 13 – 19 hod. a čtvrtek 13. 9., 13 – 19 hodin

Plzeň

Lékárna Tesco Extra, Rokycanská – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

Lékárna Tesco Extra, Borská pole – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

Ostrava

Lékárna Tesco Extra, Hrabová – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

Brno

Lékárna Tesco Extra, Heršpice – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

Mladá Boleslav

Lékárna Tesco Extra – pátek 14. 9., 13 – 19 hod. a sobota 15. 9., 9 – 15 hodin

  • V září mohou všichni držitelé Clubcard využít speciální kupon a nechat si také zdarma změřit v lékárnách Tesco krevní tlak, cholesterol, hladinu cukru v krvi či vypočítat BMI. Zároveň mohou využít 10% slevu na vybranou dermokosmetiku.

publikováno: 11. 9. 2012, v rubrice Medicína
Štítky: akce, bezpečný, hubnutí, kampaň, lékárna, muž, poradna, prevence, senior

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+