Kdy pomůže psychoterapie? | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Kdy pomůže psychoterapie?

20. 8. 2020

Možná jste si i vy do této chvíle mysleli, že psychoterapie je výsadou psychicky narušených lidí. Omyl. Návštěva u psychoterapeuta už dávno není stigmatizující záležitostí. Správně prováděná psychoterapie vám totiž pomáhá řešit vaše každodenní problémy, a že jich život v dnešním světě přináší opravdu hodně. Psychoterapii tak můžete považovat za součást běžné psychohygieny.

Zaměřeno na zdraví

Zjednodušeně se dá říct, že psychoterapie pomůže tehdy, když potřebujete řešit jakýkoliv problém spojený s myslí. Takové problémy se však nacházejí i tam, kde byste je možná ani nečekali. Neřešená témata se mohou schovávat za komplexní zdravotní obtíže. Často se v noci budíte, nemůžete usnout, nebo naopak dospat? Trpíte nevysvětlitelnými bolestmi hlavy? Provází vás špatná nálada nebo trpíte záchvaty úzkosti? Psychoterapie pomáhá i v takových případech.

Lidé však během terapií neřeší pouze své fyzické zdraví. Psychoterapeut se často setkává s klienty, kteří si přejí ve svém životě přivítat pozitivní změnu. Díky vhodně zvolené terapii se můžete efektivně vypořádat s neshodami v partnerství, váznoucí komunikací, zvýšit si sebevědomí, zlepšit schopnost koncentrace, dosáhnout lepších sportovních výsledků, zbavit se fóbií, strachu nebo dokonce trémy.

Terapie na dálku? Opravdu?

Ano. Díky moderním technologiím je to dnes možné a vlastně velmi snadné. Tento článek právě teď nejspíš čtou další lidé jako vy. Z pohodlí vlastního domova nebo odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení. A stejně tak se každý může odkudkoliv účastnit individuální konzultace s psychoterapeutem.

Online terapie s sebou nese nesporné výhody. K účasti na ní vám stačí jen kvalitní internetové připojení a kamera. Ta je dnes součástí každého chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku. Ušetříte as i peníze, které byste případně museli vložit do dojíždění za psychoterapeutem. A věřte, že najít kvalitního terapeuta v okolí skutečně nemusí být snadné. Přitom je to právě osobnost psychoterapeuta, přesněji řečeno jeho schopnost vytvořit správný terapeutický vztah, co sehrává největší roli v úspěšnosti terapie.

Malá rada na závěr. Až si budete sjednávat termín konzultace, nezapomeňte si zároveň na stejnou dobu zajistit dostatek soukromí. Zasloužíte si 60 minut plné pozornosti. Tento čas patří jen vám.


publikováno: 20. 8. 2020, v rubrice Medicína
Štítky: bolest, hlava, poradna, psychika

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+