Komplexní informace pro pacienty s chronickým selháním ledvin | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Komplexní informace pro pacienty s chronickým selháním ledvin

21. 4. 2015

V České republice žije zhruba 11 tisíc lidí s chronickým selháním ledvin a na dialýzu je odkázáno přibližně 6 300 pacientů. Všem těmto lidem, ale i jejich rodinám a příbuzným, jsou určeny nové internetové stránky dialýza.cz, které jednoduchou formou pomáhají porozumět všem aspektům selhání ledvin i možnostem léčby.

Život na dialýze

Internetové stránky nabízejí pomocnou ruku také všem pacientům, kterým bylo nově diagnostikováno selhání ledvin a kteří si nedokáží představit, co to pro ně, jejich život a rodinu, bude znamenat. Vysvětlují způsoby léčby a detailně mapují život na dialýze. Internetové stránky Dialýza.cz radí, jak na dovolenou nebo jak řešit dialýzu v zahraničí. Uvádějí recepty a výživová doporučení, včetně poradny v oblasti sociální, psychologické a nutriční. Součástí internetových stránek je i interaktivní mapa všech dialyzačních středisek v České republice.

Odpovědi odborníků

Dialýza.cz představuje rozsáhlý informační zdroj nejen pro dialyzované pacienty, kteří mají možnost se zde zeptat odborníků na řešení svých problémů a obav, a to i v oblastech jako je rodinný život, psychika, řešení sociální situace či správného stravování. Do budoucna se navíc stránky rozšíří o zajímavé nástroje pro zjištění rizika onemocnění ledvin či praktické tabulky nutričních hodnot potravin.

www.dialyza.cz


publikováno: 21. 4. 2015, v rubrice Medicína
Štítky: ledviny, poradna

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+