Nedaří se vám počít potomka? Důležité informace najdete na novém portálu | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Nedaří se vám počít potomka? Důležité informace najdete na novém portálu

1. 8. 2014

Stále více českých párů se potýká s velkým prokletím moderní doby v podobě neschopnosti počít potomka. A protože nemožnost otěhotnět přirozeným způsobem je pro mnoho lidí poněkud zahanbující a ve společnosti značně tabuizovaná, zdaleka ne všichni dokáží ve správné chvíli vyhledat odborného lékaře. Většina párů proto nejprve hledá pomoc na internetu. A právě jim může pomoci unikátní nezávislý informační portál stopneplodnosti.cz, kde najdou mimořádně cenné a důležité informace.

Archiv článků

Webové stránky stopneplodnosti.cz fungují od roku 2008 a jsou jakýmsi pomyslným centrem všech nejdůležitějších informací o neplodnosti, které jsou v českém jazyce k dispozici. Na webu je například přístupný archiv článků, které u nás o této problematice vycházejí, takže si zde každý může najít a „nastudovat“ přesně to téma, které ho zajímá a trápí. A také se inspirovat zkušenostmi lidí, kteří svůj boj s neplodností už podstoupili. Jen pro úplnost dodejme, že podobných případů jsou u nás v posledních letech desetitisíce, neboť s problémy s neplodností u prvního či druhého dítěte se celosvětově potýká až třetina párů.

Důležité kontakty

Webový portál stopneplodnosti.cz nabízí celou řadu velmi praktických pomůcek, ať už je to seznam všech center pro léčbu neplodnosti v Česku, kam se mohou zájemci podle místa svého bydliště obrátit, či veškeré další kontakty, kde mohou hledat konzultaci s lékařem a následně odbornou pomoc. V České republice v současné době působí čtyřicet odborných center, v nichž ročně probíhá zhruba 25 tisíc cyklů umělého oplodnění.

Zeptejte se odborníků

Velmi důležitá a oblíbená je také poradna, ve které zkušení lékaři zodpovídají všechny dotazy čtenářů. Poradna je anonymní a odbornou odpověď dostanou zájemci do několika dnů. A jaké jsou nejčastější otázky? „Nejčastěji se klienti dotazují, jak se přesně stanovuje diagnóza neplodnosti, respektive kdy se mají obrátit na odborného lékaře. Další dotazy se týkají průběhu léčby a praktických otázek kolem asistované reprodukce. A také se ptají na ceny u čtvrtého cyklu, který už není hrazen pojišťovnou,“ vypočítává MUDr. Ctibor Provazník, jeden z lékařů, který na dotazy v poradně odpovídá.

www.stopneplod­nosti.cz


publikováno: 1. 8. 2014, v rubrice Medicína
Štítky: diagnostika, dítě, gynekologie, miminko, muž, neplodnost, partnerství

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+