Nedostatečná vlhkost poševního prostředí má řešení | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Nedostatečná vlhkost poševního prostředí má řešení

24. 2. 2011

Pokud jste prodělala gynekologický zákrok a operaci, zotavujete se po přeléčeném poševním zánětu či mykóze nebo porodu, jistě uvítáte prostředek k urychlení hojení. Pomohou vám nehormonální poševní čípky Cicatridina, které na trh uvádí společnost AXONIA, a.s. ve spolupráci s italským výrobcem Farma-Derma.

Pálení a bolest

Vaginální suchost se projevuje nepříjemnými pocity, jakými jsou pálení, svědění, nepříjemný tlak či bolest způsobená např. drobnými poraněními v průběhu pohlavního styku. Nedostatečná vlhkost poševního prostředí je často spojována s obdobím kojení, po porodu, přechodu, hormonální léčby a je také častým příznakem léčených pacientek s nádorovým onemocněním po chemoterapii a radioterapii.

Kyselina hyaluronová

Cicatridina poševní čípky jsou v České republice jediným klinicky ověřeným přípravkem s obsahem kyseliny hyaluronové k vaginálnímu použití. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského organismu a základním stavebním kamenem kůže a sliznic. V místech poranění aktivuje imunitní systém, usnadňuje obnovu buněk výstelky sliznic a urychluje tak proces hojení.

Urychlují hojení

Čípky obnovují epitel po gynekologických zákrocích a operacích, po porodu, po přeléčeném zánětu či mykóze, při nálezu ektopického cylindrického epitelu na děložním čípku a po zákrocích na děložním čípku (tzv. konizace). Zlepšují přirozenou vlhkost, elasticitu a odolnost vaginální sliznice. Používají se také při svědění či pálení pochvy v důsledku poškození či odření poševní sliznice např. pohlavním stykem, infekcí plísněmi či herpetickými viry (HSV-1 a HSV-2), při ztenčení (atrofii) sliznice po menopauze, v době kojení a při užívání nízkodávkované hormonální antikoncepce.

  • Cicatridina poševní čípky koupíte v lékárně za 338 Kč (10 ks).

publikováno: 24. 2. 2011, v rubrice Medicína
Štítky: bolest, gynekologie, hygiena, klimakterium, nemoci, porod, prevence, sex

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+