Nové nitroděložní tělísko GyneFix | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Nové nitroděložní tělísko GyneFix

9. 2. 2011

Zapomínáte si občas vzít antikoncepčních pilulku a nechce se vám ani pravidelně užívat hormony? Řešením je nitroděložní tělísko GyneFix, které se liší od těch běžných velmi malými rozměry, takže je vhodné i pro dívky a mladé ženy, které ještě nerodily. Snadno a bezbolestně ho může zavávádět vyškolený gynekolog.

Zajímavá cena

Tělísko se zavádí na pět let a má minimum vedlejších účinků. Velkou výhodou je také jeho cena. V přepočtu na dny užívání je GyneFix mnohem levnější než moderní antikoncepční pilulky a další tělíska. „GyneFix se liší od běžných nitroděložních tělísek velmi malými rozměry. V děložní dutině zabírá jen málo místa a díky své pružnosti se perfektně adaptuje v jakékoliv děloze. Uživatelsky je tudíž velmi komfortní a současně u něj odpadá možnost samovolného vypuzení,“ popisuje výhody moderní antikoncepce její tvůrce, belgický gynekolog Dirk Wildemeersch a dodává, že nitroděložní je tělísko vhodné také pro mladé ženy s malou dělohou, které ještě nerodily.

Na jakém principu tato metoda funguje?

Malé měděné kroužky uvolňují ionty, které ničí spermie a působí jako prevence oplodnění vajíčka. Proto je možné GyneFix použít i jako postkoitální metoda s téměř stoprocentní ochranou proti otěhotnění, a to až do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku.

  • Seznam vyškolených lékařů, kteří mohou svým pacientkám zavést nitroděložní tělísko Gynefix je na www.wh-pharma.cz.

publikováno: 9. 2. 2011, v rubrice Medicína
Štítky: antikoncepce, gynekologie, miminko

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+