Pojišťovny přispívají na doplňky stravy pro těhotné | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Pojišťovny přispívají na doplňky stravy pro těhotné

5. 7. 2018

Plánujete miminko, jste těhotná, nebo už dokonce kojíte? Ve všech těchto případech je třeba myslet na vyváženou a hodnotnou stravu, ale také na vaši peněženku. V obou případech vám s tím mohou pomoci i doplňky stravy, které lze nyní získat se slevou nebo zdarma, záleží jen na bonusech od vaší pojišťovny.

Strava maminky

Zdraví a správný vývoj dítěte je ovlivňován mimo jiné tím, co maminka jí a pije. Na výživu během těhotenství a kojení je proto kladem obzvláštní důraz. Strava by měla být pestrá a vyvážená a celkový energetický příjem by měl být vyšší než obvykle. Potřebné živiny lze samozřejmě získat z vhodných potravin, ale jejich dodání v doporučeném množství už může být obtížnější. Řeč je především o kyselině listové, která hraje v období těhotenství zásadní roli a je doporučováno její přijímání také formou doplňků stravy.

Těhotenství a posléze i období kojení kladou vysoké nároky nejen na skladbu stravy, ale také na rodinný rozpočet. Ve chvíli, kdy lékař doporučí doplňky stravy, je vhodné zapátrat na internetu a poohlídnout se po možnostech, které firmy nabízí. Např. GS Mamavit nabízí na svém webu speciální akci, v rámci níž je možné získat balení se slevou nebo i zcela zdarma. Výše slevy se odvíjí od pojišťovny, pod kterou spadá maminka. Na webu www.mamavit.cz stačí vyplnit formulář se jménem, e-mailovou adresou a vybrat vaši zdravotní pojišťovnu. Po odeslání formuláře vám na vyplněnou e-mailovou adresu bude obratem zaslán návod, jak lze tyto vitaminy se slevou či zdarma získat. Podle toho, jakou máte pojišťovnu, naleznete v zaslaném návodu podrobné podmínky o tom, pro koho je sleva určená, kolik balení lze v rámci této akce zakoupit a jak podat zmíněnou žádost.

Obecný návod vypadá následovně:

  1. zakoupíte GS Mamavit osobně v lékárně nebo z pohodlí domova na www.gsklub.cz
  2. vyplníte žádost o příspěvek, kterou vytisknete a podepíšete
  3. žádost společně s originálním účetním dokladem a fotokopií těhotenského průkazu zašlete vaší pojišťovně, případně zanesete osobně na pobočku
  4. pak už jen počkáte na vrácení peněz

publikováno: 5. 7. 2018, v rubrice Medicína
Štítky: těhotenství, vitaminy

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+