Špičkové technologie kombinované s nejlepšími postupy. Stomatologie 4.0 | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Špičkové technologie kombinované s nejlepšími postupy. Stomatologie 4.0

6. 11. 2019

Vstupujeme do období převratných změn ve stomatologii. Po dlouhých letech relativně neměnných postupů jsme v posledním desetiletí svědky průniku moderních technologií do tohoto tradičního zdravotnického oboru. Budoucností stomatologie je digitalizace a vývoj individualizovaných řešení za přispění umělé inteligence.

Schill Dental Clinic

Vzorovým příkladem stomatologického centra budoucnosti je Schill Dental Clinic, síť stomatologických zařízení s ordinacemi v Čechách a na Slovensku. Jeho zakladatel, MUDr. Alexander Schill, přináší pojetí dentální ordinace jako prozákaznicky orientovaného, příjemného místa, které poskytuje službu v podobě špičkové péče. Toto nastavení přejaté z obchodního prostředí, které se promítá do přístupu k zákazníkům i podoby samotných ordinací, rychle získalo u pacientů na oblibě.

Ještě více než přístupem k pacientům získala Schill Dental Clinic své renomé díky inovativním stomatologickým postupům. MUDr. Schill se nespokojil se zavedenými metodami a vždy hledal způsoby, jak svou práci maximálně zefektivnit. Jeho zájem o nové postupy a technologie vede k aplikaci nových metod a využití nejmodernější techniky v každodenní praxi. Aby mohl svým pacientům nabídnout nejlepší možné řešení v nejkratším čase, většinu potřebné techniky má přímo ve svých ordinacích.

Nové postupy a technologie

Byl například jedním z prvních stomatologů, který nabídl možnost výroby zubní korunky na počkání pomocí přístroje Cerec®, jež za pomoci počítačového programu zubní náhrady frézuje. Těmito přístroji jsou vybaveny všechny pobočky Schill Dental Clinic, stejně tak jako Diagnodenty a stomatologickými mikroskopy pro odhalení mikroskopických prasklinek v zubu, přístroji CT – počítačovou tomografií pro detailní trojrozměrný obrázek měkkých tkání dásní a čelisti, Apexlokátory pro stanovení délky kořenového kanálku při endodontických ošetřeních a další špičkovou technologií posouvající stamatologii do oblasti high-tech.

Unikátním know-how

Nový rozměr podnikání získala Schill Dental Clinic v tomto roce, kdy se Schill Dental Clinic spojila se společností Microdent, předním dodavatelem a inovátorem v oblasti CAD/CAM technologií pro zubní laboratoře a centrem pro digitální výrobu stomatologických výrobků. Spojením obou společností vznikla ve střední Evropě skupina s unikátním know-how, která pokryje celé spektrum digitální stomatologie a společně dokáže lépe čelit výzvám spojeným s procesem digitalizace stomatologických pracovišť. Od pouhé implementace technických řešení se posouvá k vlastnímu vývoji a výzkumu a získává tak významné postavení na evropském technologickém trhu.

Digitální technologie

MUDr. Schill správně vycítil, že podobně jako v jiných oborech, i ve stomatologii leží budoucnost v digitalizaci. Digitální technologie zpřesňuje práci stomatologů, zrychluje komunikaci mezi stomatologem a dentální laboratoří a umožňuje vytvářet dokonale individualizovaná řešení pro jednotlivé pacienty bez nutnosti zvyšování nákladů. I přes zaměření na technologický vývoj zůstává základním pilířem Schillovy praxe lidský přístup k pacientům.  Jeho mottem je, že nejkrásnější zuby jsou ty zdravé, a tak své pacienty nabádá k důsledné preventivní péči. Pokud už dojde k problému, navrhuje řešení, které je pro pacienta rychlé a bezbolestné. Věří totiž, že i k zubaři mohou lidé chodit rádi.  

www.schill.cz


publikováno: 6. 11. 2019, v rubrice Medicína
Štítky: nové technologie, zuby

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+