Téměř neviditelná rovnátka a 3D technologie | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Téměř neviditelná rovnátka a 3D technologie

26. 12. 2017

Téměř neviditelná rovnátka a 3D technologie nyní usnadňují lékařům lépe stanovit diagnózu a poskytovat pacientům komfortnější léčbu.

Krásný úsměv

Cílem ortodontické léčby (rovnání zubů) jsou rovné zuby pro pěkný úsměv. V ideálním případě mají být horní a dolní zuby rovné, tvarované do pravidelných oblouků, které jsou vzájemně harmonicky vyrovnané a optimálně umístěné ve tváři pacienta.

Rychle se vyvíjející moderní technologie a materiály pomáhají řešit čím dál tím náročnější případy, lékařům usnadňují práci a zvyšují komfort pacienta. Jedná se například o dokonalejší 3D otisky a modely zubů, léčbu systémem průhledných fólií, pokusy o zrychlení posunutí zubů pomocí vibrací nebo světla. V neposlední řadě se také zefektivňuje komunikace mezi lékaři různých oborů při léčbě složitějších případů.

Nic není vidět

„Velmi oblíbeným a pro pacienty efektivním a pohodlným řešením při rovnání zubů jsou průhledná snímatelná rovnátka Invisalign®. Jedná se o sadu téměř neviditelných fólií, které postupně posunou zuby do požadované polohy. Výhodou této léčby je bezesporu diskrétnost a pohodlí. Pacient může rovnátka kdykoli sám vyjmout a znovu nasadit. Můžete tak bez obav jíst a pít svá oblíbená jídla a nápoje a neměnit svůj životní styl," uvádí ortodontista MUDr. Ondřej Suchý.

Součástí systému Invisalign® je speciálně vyvinutý software (ClincheckPro) pro plánování léčby. Tato technologie plánování léčby umožňuje lékařům zpracovat léčebný plán do posledního detailu, což je velká výhoda. Celá léčba se skládá z malých, přesně definovaných pohybů zubů. Každá fólie má přesně ten samý úkol: postupně po dobu dvou týdnů posouvat zuby (pokud ortodontista neurčí jiný interval výměny). Jsou to drobné posuny, z nichž se léčba skládá. Léčebný plán zobrazí nejen požadovaný výsledek léčby, ale i předpokládané pohyby zubů v průběhu času. Právě virtuální zobrazení postupného pohybu zubů až po konečný výsledek je pro pacienta velice motivující.

Aby byla léčba účinná, pacienti by měli rovnátka nosit 22 hodin denně. Rovnátka si mohou vyndat na čištění zubů a před jídlem.

Správný léčebný plán

Vytvoření správného léčebného plánu je základem pro úspěšnou léčbu, která se dá v méně komplikovaných případech zvládnout i během pouhých 3 měsíců.1 Průměrná doba léčby je 1–1,5 roku. Průměrná cena léčby systémem Invisalign se pohybuje kolem 85 000 Kč, cena však závisí na délce a složitosti léčby a je stanovena lékařem, který danou léčbu poskytuje. Po celém světě používá rovnátka Invisalign® 4,9 milionů lidí.

Více informací získáte na www.invisalig­n.cz.


publikováno: 26. 12. 2017, v rubrice Medicína
Štítky: nové technologie, zuby

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+