Citlivá pokožka | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Citlivá pokožka

Otázka:

Dobrý den, v posledním měsíci mám suché a červené víčko oka. I jindy, když je kůže v pořádku, mě krémy na oči dráždí. Nevím, čím mám teď podrážděnou pleť kolem oka promazávat. Zuzana S.

Odpověď:

V tuto chvíli by bylo nejlepší nechat víčko a okolí oka bez očních krémů a zamezit suchosti očního okolí. Nejlepší variantou pro promazávání je použít čisté rostlinné oleje a to buď jojobový olej nebo šípkový olej a pro zklidnění podráždění pak používat oční vodu od Nobilis Tilia – Euphrasia, oční voda (obklady). Po odeznění zmiňovaných potíží, bych doporučila zaměřit se na certifikovanou přírodní kosmetiku a vyzkoušet výrobky přímo pro oční okolí.

V našem sortimentu najdete výrobky: Ria (s pupalkový olejem a éterickým olejem ylang-ylang), Bioaktivní oční sérum (z řady ANTI-AGE de luxe, s éterickým olejem růže damašské), Ria N (bez éterických olejů, pro velmi citlivou pokožku).

V případě, že bude reakce i u přírodní kosmetiky, pak by bylo vhodné používat pouze čisté rostlinné oleje. Výběrem vhodných rostlinných olejů je možné docílit kvalitní péče o oční okolí, např. šípkovým olejem nebo arganovým olejem. Jejich složení plně nahradí vhodnou péči pro péči o pleť.

Martina Kopsová, Nobilis Tilia
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+