Padání vlasů | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Padání vlasů

Otázka:

Dobrý den, chci vás poprosit o radu. Je mi 26 let a začaly mi vypadávat vlasy. Je to způsobené možná hormonálními změnami (přestala jsem brát antikoncepci), taky jsem v poslední době hodně ve stresu a hlavně to bude asi tím, že jsem si obarvila asi před měsícem vlasy. Vlasy mi padají tak rychle, že během jednoho měsíce mám na hlavě sotva čtvrtinu toho, co tam původně bylo. Už si s tím nevím rady. Beru na to tablety Revalid, ale moc nezabírají. Nevím jak se mám vyrovnat s tím, že budu chodit s holou hlavou a už mi vlasy nikdy nenarostou. Jde to ještě nějak zachránit? Děkuji. Mirka D.

Odpověď:

Dobrý den, za normálních okolností vypadne za den cca 100 vlasů, což je přirozené. Příčiny zvýšeného výpadu vlasů mohou být různé: stres, hormonální změny, genetická dispozice, ale i barvení vlasů. Také období jara a podzimu vede k vyšším ztrátám. Někdy se příčina nezjistí. Pokud vlasy vypadávají ve větší míře, je vhodné navštívit lékaře, nejlépe kožního nebo praktického. Ten by měl posoudit závažnost onemocnění a event. provést základní vyšetření, včetně vyšetření hormonů štítné žlázy. Kožní lékař může předepsat prostředky pro podporu růstu vlasů. Vhodným doplňkem stravy je metionin, selen, zinek. Lokálně se dá koupit v lékárně např. Neocapil, který se aplikuje jednou denně do kštice. Výsledky nejsou bohužel vidět hned, ale léčba je dlouhodobá.

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová, Dermatovenerologické oddělení , FN Motol, Praha 5
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+