Krvácení a návaly po ukončení užívání antikoncepce | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Krvácení a návaly po ukončení užívání antikoncepce

Otázka:

Dobrý den, ukončila jsem užívání antikoncepce, normálně jsem týden menstruovala, ale po dvou dnech se vrátilo silné krvácení. Antikoncepci jsem užívala 6 let. Velice jsem se poslední dny menstruace potila a teď mám jakoby návaly. Děkuji za odpověď. Milena M.

Odpověď:

Mileno, nevím, kolik je vám let, nepravidelné krvácení může mít více důvodů: těhotenství, ovar. cysta., hormon. porucha… Vzhledem k vámi popisovaným potížím s návaly horka a pocení mohu usuzovat na poruchu funkce štítné žlázy, či poruchu produkce ženských hormonů, která může souviset i s věkem. Tudíž se může jednat o klimakterium fysiologické či předčasné. Doporučuji návštěvu gynekologa, který stanoví diagnozu, např. zjištěním hormonálních hladin a doporučí vám odpovídající léčbu ve formě buďto hormonální substituční terapie či její přírodní alternativy ve formě léčivého přípravku typu fytoestrogenu. Vhodné jsou například léky s obsahem extraktu ze Cimicifuga cacemosa, které se tradičně používají k řešení ženských potíží.

MUDr. Ivonna Kocourková, Prachatice
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+