Vstupní prohlídka u obvodního lékaře? | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Vstupní prohlídka u obvodního lékaře?

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda musím vstupní prohlídku absolvovat u závodního lékaře, nebo u svého obvodního? Za výpis ze zdravotní dokumentace jsem zaplatil 200 Kč. U závodního lékaře za vystaveni zdravotní dokumentace a za prohlídku musím zaplatit 400 Kč. Stejně bych tam nechodil, mám vlastního lékaře v obci. S pozdravem. Ladislav M.

Odpověď:

Tam, kde se na pracovištích zaměstnavatele vyskytují výhradně práce zařazené jen do kategorie první podle § 37 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se umožňuje, aby pracovnělékařské prohlídky, tedy prohlídky vstupní a prohlídky periodické, vykonávali registrující lékaři zaměstnanců nebo uchazečů o práci, a to vždy na žádost zaměstnavatele nebo budoucího zaměstnavatele. Ostatní pracovně-lékařské služby pak je i takovýto zaměstnavatel povinen zajišťovat prostřednictvím poskytovatele pracovně-lékařských služeb na základě písemné smlouvy.

Mgr. Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+