Češi jedí málo ovoce a zeleniny | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Češi jedí málo ovoce a zeleniny

22. 9. 2015

Ovoce a zelenina jsou důležitou součástí prevence mnoha nemocí, včetně rakoviny. Obsahují látky jako vláknina, vitaminy a minerály, které jsou nepostradatelné pro lidské tělo. I když si stále více Čechů uvědomuje pozitivní přínos ovoce a zeleniny, jeho zastoupení ve stravě je stále zanedbatelné. Pouze 5 % Čechů se podaří dosáhnout na doporučenou denní dávku 5 porcí ovoce a 4 % v případě zeleniny, přičemž 2 až 3 porce ovoce denně se daří konzumovat 33 % Čechů, zatímco u zeleniny je to 37 %. Jak nedostatek ovoce a zeleniny snadno doplnit?

Chybí čas

Hlavním důvodem nedostatečného přísunu ovoce a zeleniny ve stravě Čechů je nedostatek času. Plnohodnotná jídla se nahrazují rychlými a volně dostupnými svačinami. Češi si nejsou vědomi toho, že na trhu jsou dostupné i další, pro organismus více prospěšné produkty. Mezi ně patří džusy a pyré obsahující stejné množství cenných látek jako ovoce a zelenina, ze kterých jsou vyrobeny.

Sklenice džusu k snídani

Světová zdravotnická organizace potvrzuje, že 200ml sklenice ovocného nebo zeleninového džusu denně nahradí jeden kus ovoce nebo zeleniny. Džusy jsou přírodní produkty, získávané výhradně z ovoce a zeleniny, bez přidaného cukru a konzervantů. Například jedna sklenice džusu k snídani poskytne organismu štedrou dávku vitaminu C, která mu zajistí energii pro celé dopoledne.

Zdraví prospěšnou svačinou mohou být i ovocno-zeleninová pyré

Pyré jsou dostupná v praktických kapsičkách, takže je možné si je vzít kamkoliv s sebou a mít je tak nadosah ruky kdykoliv a kdekoliv během dne. Za zmínu určitě stojí, že pyré jsou zcela přírodní produkty vyrobeny ze 100 % ovoce a zeleniny.

  • Zařazení džusů a pyré do každodenního jídelníčku je tak chytrá cesta, jak zapracovat na zvýšení příjmu ovoce a zeleniny ve stravě.

publikováno: 22. 9. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: dítě, kondice, ovoce, prevence, vitaminy, zelenina

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+