České ženy hubnou hlavně pro sebe | Přírodní léčba | Trendy zdraví


České ženy hubnou hlavně pro sebe

25. 6. 2019

Touha cítit se krásná je obvyklá u žen v jakémkoliv věku. Držíme diety, chodíme na zkrášlovací procedury, zapojujeme pohyb. Na koho se snažíme udělat takový dojem? Podle aktuálního průzkumu české značky KetoDiet chce vypadat a cítit se dobře dvě ze tří žen od 18 do 50 let, a to bez ohledu na to, zda jsou vdané nebo svobodné. Zkrátka chceme být spokojené samy pro sebe. Kvůli partnerovi hubne jen 7 % mladých žen do 30 let a v dalších věkových kategoriích to jsou maximálně 3 %. „Nanejvýš příznivě vnímám, že výrazná většina českých žen se pouští do diet pro svůj vlastní dobrý pocit. Pozitivní motivace je při hubnutí stěžejní,“ říká dietní koučka KetoDiet Martina Dvořáková. Za život vyzkouší ženy nejčastěji 2 – 3 diety.

Co od diety očekáváte?

Průzkum tvrdí, že více jak třetina žen bez ohledu na věk se necítí ve svém těle dobře a doufá, že právě po změně jídelníčku se to změní. Přibývající léta se zato projeví ve změně názoru, jestli je podstatnější shodit tuky nebo nosit menší oblečení. Úbytek tuků má sice za přímý logický důsledek menší oblečení, ale zatímco každá druhá dáma nad 50 let chce primárně shodit tuky a velikost příliš neřeší, 25 % respondentek do 30 let uvádí menší konfekci jako důležitý faktor. „Touha po dosažení vysněné velikosti vrhá do hubnutí spíše mladší ženy, po třicítce se tato potřeba snižuje a po padesátce je to téměř 90 % respondentek jedno,“ vysvětluje Martina Dvořáková. Zvýšit pomocí diety svalovou hmotu, která je důležitá pro ztrátu tuků, paradoxně nechce téměř žádná.

Ani se zdravím to není nijak ohromující

Lepší zdravotní stav, který se obecně očekává, že bude prioritní, uvedla v průzkumu jen každá čtvrtá žena mezi 30 až 50 a dále jen každá třetí. „Jedná se o velmi citlivé období, kdy si pomalu přestáváme připadat tak atraktivní, jako dříve. Průzkum ukázal, že právě po padesátce je potřeba cítit se dobře na vyšším žebříčku, než zdraví,“ říká Martina Dvořáková. U mladých žen je to podle očekávání podstatné jen pro 15 % z nich. Oproti ostatním tématům zde hraje roli rodinný stav. Vdané dámy v jakémkoliv věku se o zdraví zajímaly o něco více, než ty nezadané.

Z průzkumu rovněž vyplývá, že třetina českých žen po třicítce vyzkouší za život 3 a více diet, po padesátce je to už téměř polovina. Naštěstí se všechny věkové kategorie drží v průměru nejčastěji kolem 2 až 3 diet. „Čísla korespondují s výraznou touhou být spokojená sama se sebou pro vlastní dobrý pocit. Zkoušíme možnosti, které nás k tomu stavu dovedou,“ uzavírá Martina Dvořáková.

www.ketodiet.cz


publikováno: 25. 6. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: dieta, hubnutí

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+