Do jakých lázní s vaším problémem? | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Do jakých lázní s vaším problémem?

8. 9. 2016

Odpočinek a relaxace jsou jedny z nejefektivnějších zbraní proti nepříjemným bolestem zad, vysokému krevnímu tlaku, dýchacím obtížím, zatuhlým kloubům a dalším nepříjemnostem. Stačí je správně skombinovat s vhodným pohybem a ozdravnými lázeňskými rituály. Někdo by možná řekl, že lázeňské pobyty nejsou dost IN, nebo že do lázní jezdí jen starší lidé. Opak je ale pravdou. Návštěvnost lázeňských areálů vzkvétá a těší se oblibě díky vysokému standardu služeb a zajímavých procedur. Nechte se inspirovat, kam za odpočinkem a prvotřídní relaxací.

Pohybový aparát – Jánské lázně

Bohaté historii se těší Jánské lázně, kde byla založena první léčebna dětské obrny u nás. Specializují se na onemocnění pohybového aparátu, centrálního a periferního nervového aparátu. Proslulé jsou rehabilitačními metodami a vyvěrajícími termálními uhličitými prameny o teplotě až 29 °C. Díky své lokalitě jsou Jánské Lázně někdy nazývány také brána do Krkonoš. Návštěvníky okouzlí čistým horským prostředím a nabídnou vedle lázeňských procedur, celou řadu horských aktivit, nejen v podobě turistických tras. Například SkiResort hotel Omnia se nachází jen pár metrů od moderního skiareálu a svým hostům nabízí v ceně ubytování také využití lanové dráhy – po všechna roční období.

http://www.om­niahotel.cz/cs

Vysoký krevní tlak – Mariánské lázně

Kromě stovky léčivých pramenů turisty lákají do Mariánských lázní i rozlehlé parky a krásná golfová hřiště. Leží v dolině v západních Čechách a obklopují je bohaté lesy. Samotná lázeňská zóna je zdobená chloubou Mariánek v podobě Zpívající fontány, která návštěvníky okouzlí hrou světel a líbezných zvuků. V současnosti lázně patří k nejmodernějším na světě a jsou vyhledávaným cílem klientů s onemocněním oběhového ústrojí, jako je vysoký krevní tlak. Například ve Falkensteiner hotelu v Mariánských Lázních mají minerální pramen Alexandra s léčivými účinky. Díky vysokému obsahu volného oxidu uhličitého je koupel v něm vhodná právě na snižování krevního tlaku a slouží k optimalizaci průtoku krve.

http://www.fal­kensteiner.com/…el/ma­rienbad?…

Problémy s otěhotněním – Františkovy Lázně

O Františkových Lázních se říká, že patří k nejromantičtějším lázním v naší republice. Své služby nabízí tradičně ženám, jako specialista dětské gynekologie a léčby ženské sterility. Dále také klientům s onemocněním pohybového aparátu a krevního oběhu. Proslaveny jsou léčivým pramenem, který nese jméno Františkův pramen a v historii patřil mezi nejvyhledávanější léčiva. Zděný klasicistní rondel, ukrývající pramen, dnes patří mezi symboly Františkových Lázní. Tipem pro ubytování je královská vila s názvem Lázeňský hotel Pawlik. Nachází se v samotném srdci lázeňského parku v centru města a svým návštěvníkům nabízí neomezený vstup do Aquafora, jednoho z nejkrásnějšího aquaparků českých lázní.

http://www.pawlik-frantiskovy-lazne.rs-hotel.net/

Dýchací obtíže –  lázně Luhačovice

V chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat najdeme Luhačovice, lázeňské město proslulé léčbou nemocí dýchacího ústrojí. Město je zasazeno do krásné přírody a každý si tak snadno najde cíl své lázeňské procházky. Oblíbeným cílem turistů je přehrada, která je s Luhačovicemi propojena Jurkovičovou alejí. Na území Luhačovic vyvěrá 16 jedinečným léčivých pramenů minerální vody s obsahem sodíku, vápníku, hořčíku a volného oxidu uhličitého, s teplotou vody od 10 °C až do 120 °C. Zajímavé ubytování nabízí hotelový komplex Alexandria, který tvoří dvě propojené budovy – dva světy. Hlavní budova hotelu nabízí pokoje ve stylu třicátých let minulého století. V moderní části jsou pak pokoje zdobeny replikami suvenýrů Alexandra Velikého, jehož jméno nová hotelová část nese.

http://www.ho­telalexandria­.cz/

Nervové obtíže – lázně Třeboň

Jihočeská krajina, četně posetá rybníky, pohostí své návštěvníky v lázních Třeboň, které jsou vyhlášené slatinnými koupelemi. Léčivé účinky slatiny se na Třeboňsku využívají po mnoho staletí. Okolní krajina a tradiční chov ryb dal Třeboni přízvisko „město rybníků“ a návštěvníci si nejen v jeho historickém centru mohou pochutnat na četných delikatesách z proslulých třeboňských kaprů. Ubytovat se návštěvníci mohou například přímo v Bertinných lázních, nacházejících se v blízkosti historického centra města. Nabízí lázeňským hostům komfort tradičních slatinných koupelí v kombinaci s moderním zázemím a bohatým Sport parkem.

https://www.ber­ta.cz/cz


publikováno: 8. 9. 2016, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: lázně, léčba

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+