Jak zatočit s oparem | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Jak zatočit s oparem

18. 11. 2015

Už za pár dní vypukne období vánočních večírků a silvestrovských party. A všechny tyto akce si žádají, abyste byla prostě perfektní. Jenže kýženou dokonalost může lehce překazit jediná věc – opar!

Vyzkoušejte první pomoc a opary

Určitě tuto situaci všichni moc dobře znáte. Ale co teď? Přece si nenecháte zkazit večírek, na který jste se tak dlouho těšila, díky tomu nevzhlednému oparu na rtech. Máme pro vás sedm tipů, jak s oparem rychle zatočit.

Vitamin B

Vitaminy skupiny B podporují imunitní systém a působí jako jedna z prevencí před vznikem oparu a zároveň urychlují jejich léčbu. Vitamín B najdete hlavně v banánech, kvasnicích, brusinkách či mořských rybách.

Ledujte

Když vám vyrazí opar, co nejdříve sáhněte po ledu. Ten dejte do sáčku a přiložte. Led totiž mírní bolest a zkracuje dobu hojení. Rozhodně ale dbejte na čistý led, aby se do oparu nezanesly nečistoty.

Diskrétní pomoc

Společnost URGO má pro Vás také řešení, kterým je klinicky ověřená tekutá náplast URGO Opary s jednotlivými aplikátory. Gel po chvilce zaschne, vytvoří bariéru a diskrétní ochranný film, který podporuje hojení. Po zaschnutí můžete nanést rtěnku nebo make-up. Nikdo tak téměř nic nepozná. Unikátní řešení 2 v 1 můžete použít jak na opar, tak i na jeho prevenci.

Oleje lisované za studena

Pokud běžně v kuchyni používáte za studena lisované oleje, tak je rozhodně použijte i přímo na opar. Vysoký obsah vitamínu E je totiž pomáhá léčit. Podobně působí i mandle, ořechy či pšeničné klíčky. Ty ale rovnou snězte.

Mléčné obklady

Potírat opar mlékem? Zní to možná zvláštně, ale mléko obsahuje speciální aminokyselinu lyzin. Ta působí velmi dobře nejen jako prevence v boji s oparem, ale napomáhá i jejich léčbě. Pokud použijete kvalitní smetanu, která navíc obsahuje tuk monocaprin, léčba oparu se dost urychlí.

Kypřící prášek

Kypřící prášek smíchejte s troškou vody a naneste na opar. Směs urychlí vysušování a zabrání vzniku nečistot do oparu.

Správné potraviny

Pokud se chcete co nejdříve zbavit oparu, rozhodně zařaďte do jídelníčku dostatek potravin s antivirovými účinky – například česnek, cibuli a celer. A vyhněte se naopak dráždivým výrobkům, jako je kakao, káva, čokoláda, bílé pečivo či cukr.


publikováno: 18. 11. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: krása, první pomoc, rty

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+