Konečně si dokonale odpočiňte! | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Konečně si dokonale odpočiňte!

11. 12. 2015

Váš diář je plný termínů schůzek a úkolů, ale ať bychom hledali sebevíc, nenašli bychom nikde zmínku o nějaké relaxaci. Cítíte někde hluboko uvnitř svého nitra, že takhle to není správné a že vám dochází fyzické i psychické síly? Tak právě teď nastal čas na změnu, čas na to, abyste se naučili odpočívat. Není to vůbec tak těžké, jak by se mohlo zdát! Jak získat novou energii.

Lepší organizace času?

V okamžiku, kdy se naučíte efektivně organizovat svůj čas, zjistíte, že toho stíháte mnohem víc a lépe, a hlavně vám zbude čas na relaxaci. Nemusíte investovat do drahých elektronických diářů nebo počítačových programů. Stačí zajít do papírnictví a koupit si nějaký krásný blok. Do něj si každý večer napište seznam úkolů na druhý den v pořadí od nejdůležitějších po nejméně důležité. Ty totiž můžete posléze přesunout bez výčitek svědomí na následující den. V průběhu dne odškrtávejte každý splněný úkol a uvidíte, jak se budete večer, až budete sepisovat další seznam, cítit spokojení s tím, kolik jste toho stihli. Jestli fandíte aplikacím, zkuste Google Keep. Budete nadšeni! A ještě něco: Pište si deník! Do něj můžete zaznamenávat nejen svoje myšlenky a pocity, ale také to, co se vám povedlo nebo to, co byste rádi udělali.

Dělejte si radost

Zní to možná jako fráze, ale i malá radost dokáže udělat s naší náladou divy. Stačí opravdu drobnosti –  káva s nejlepší kamarádkou, květiny, pěkná kniha, návštěva kina… A samozřejmě naprosto nabíjejícím rituálem je, když si koupíte nějaký chic kousek na sebe nebo do kosmetické taštičky. Znovuzrození, relaxaci a dobrý pocit zažijete návštěvou kadeřnice. A nebojte se změny! Letošním trendem jsou účesy, které působí syrově, divoce a matně v odstínech země.

Vyplavte problémy i neduhy

Pokud jste ještě nikdy nezkusili saunu, napravte to. Při saunování dostanete z těla nejen toxiny, ale také nervozitu, napětí a vyčerpání. „Abyste si tento úžasný zážitek opravdu užili a mohli na sebe nechat působit blahodárné účinky sauny, je důležité, aby vás při odpočinku nikdo nerušil a měli jste co možná největší soukromí,“ vysvětluje Milan Novák ze Samui Spa a dodává: „V privátní sauně si můžete dopřát jedinečnou kombinaci zdraví prospěšného vlivu saunování a aromaterapie. Vhodně vybrané přírodní aromatické esence podporují proces detoxikace. Silice levandule, heřmánku, meduňky, ale i santalového dřeva či kadidla navíc mají antidepresivní účinky.“ Privátní wellness dnes už není vymožeností. To, jaký zážitek z odpočinku si odnesete, je k nezaplacení.

Oddejte se labužnictví

Abychom si rozuměli, nemluvíme o nezřízeném obžerství, ale o požitku z dobrého a především kvalitního jídla. Přednost dávejte sezonním potravinám, ale nic si nezakazujte. Je prokázáno, že zákazy a odpírání uvádí psychiku a tím pádem i tělo do stresu. Jednou či dvakrát v týdnu se proto neostýchejte a dejte si něco dobrého. Jídlo si vychutnávejte a nikam nepospíchejte. Inspirujte se u středomořských národů, které mají večeři jako relaxační rituál a užívají si každé sousto ve společnosti lidí, které mají rádi. Jestliže jste bez energie a ve stresu, udělají vám dobře cukry, které zlepšují náladu. Takže dobrý zákusek povolen. Odpírat si nemusíte, v rozumné míře, ani alkohol. Podle úspěšného dětského kardiochirurga profesora Milana Šamánka, propagátora dobrého vína, je střídmé, ale pravidelné pití vína zdraví prospěšné.

Nechte se hýčkat

Jednou z nejúčinnějších relaxačních procedur je masáž, kterou byste si měli dopřát alespoň jednou do měsíce. „Volte masáže, které jsou jemné,“ radí Milan Novák z privátního wellness Samui Spa a pokračuje: „Ženy jsou nadšené například ze smyslných rituálů, které kombinují ošetření obličeje a těla za pomoci aromaterapeutických složek jako je například olej z myrhy, kadidla, citrusů, bílého kosatce a santalového dřeva, které navrací pokožce jemnost, hebkost a mladistvý vzhled. Je-li navíc součástí i celotělová relaxační aroma masáž, odchází, nejen ženy, s pocitem lehkosti, čistou hlavou a novou energií,“ dokončuje popis lákavých rituálů Milan Novák. Důležité ale je, abyste si na takový zážitek udělali čas a nepodstupovali jej ve spěchu. Naštěstí už existují wellness zařízení, která vám luxusní odpočinek poskytnou třeba až do půlnoci a o víkendu! Co říkáte, nebude to další velmi příjemný bod na seznamu vašich úkolů?!


publikováno: 11. 12. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: detox, imunita, masáž, očista, relaxace, únava

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+