Letní intimní trable dovedou pokazit i milostný život | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Letní intimní trable dovedou pokazit i milostný život

28. 7. 2017

I když ženy zpravidla pečují o své intimní zdraví velmi úzkostlivě, zkušenost s vaginálními infekcemi se nevyhne téměř žádné ženě. Vysoké procento z nich se s nimi dokonce potýká opakovaně, zvláště v teplých měsících. Problém „tam dole“ vás může postihnout prakticky kdykoli. Právě v létě se tato komplikace stává velmi palčivým partnerským problémem, o kterém se ženy stydí mluvit. Nenechte si léto ani vztah pokazit nepříjemnou mykózou!

Výskyt kvasinkových infekcí je v letním období častým jevem

I když by se mohlo zdát, že ostatní ženy jimi netrpí, opak je pravdou. Poševní mykózy jsou velmi časným onemocněním žen, nevyhýbají se ani malým děvčatům. Statistiky uvádějí, že 75 % žen onemocnělo vaginální mykózou alespoň jednou za život, zhruba polovina pak tyto intimní trable řeší opakovaně. Málokterá z nás však toto téma vytáhne u stolečku v kavárně – s kamarádkami se vždy najdou lepší témata ke konverzaci.

Ptáte se, proč dochází k přemnožení kvasinek právě v létě? Odpověď je jednoduchá. Koupání v chlorovaných bazénech i přírodních rybnících, pohyb v mokrých plavkách a v neprodyšném oblečení, málo tekutin, nadměrné pocení, nevhodná hygiena, to jsou všechno spouštěcí faktory. Nejde ale jen o zkaženou dovolenou. Pokud se mykózy vracejí chronicky, mohou negativně ovlivnit partnerský život. Snad každá žena si je vědoma, že dobrý a pravidelný intimní kontakt je jedním z nejdůležitějších faktorů spokojeného partnerského života. Co ovšem podniknout, když jste v intimních hrátkách často limitováni z důvodu problému „tam dole“?

Místo řešení příznaků zjistěte příčinu

K léčbě akutních vaginálních mykóz jsou běžně používána tzv. antimykotika, která jsou k dostání na předpis od ženského lékaře. Mnoha ženám se však mykózy neustále vracejí. V takovém případě nestačí léčit samotnou mykózu, ale i problém jejího opakování. Ženy s opakovanými mykózami mají zpravidla určité problémy s lokální imunitou ve vaginální tkáni. Řešením je komplexní přístup zaměřený na posílení celkové imunity. Enzymoterapeutické léky, jako je volně prodejný lék Wobenzym, aktivují obranné mechanismy samotného organismu. Systémová enzymoterapie cílí na lokálně oslabenou imunitu, která je příčinou chronických problémů. Choulostivé chronické problémy jsou pro ženy kvůli intimitě na straně jedné a zjevným omezením na straně druhé velkou nepříjemností. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství má svůj význam. Zvlášť důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Při opakovaných infekcích je velmi účinná podpůrná léčba enzymy dodávanými zvenčí, která oslabenou poševní sliznici vrátí zpátky do kondice.

Škodí mimo jiné i přehnaná hygiena

Hygiena především! Ano, správnou hygienou lze poševním infekcím předcházet. Raději zapomeňte na přehnanou očistu, parfemovaná mýdla, intimní spreje a další uměle navoněné hygienické potřeby. Tím docílíte pouze změny poševního pH a zaděláte si na vaginální infekci. V případě nutnosti používejte pouze spreje, gely a mýdla s neutrálním pH 5,5.

Svůj díl viny má také promiskuita, fyzická únava, psychický stres a vysoké hladiny estrogenu v krvi, nejčastěji mezi pubertou a menopauzou a také během těhotenství. Zvýšeným rizikem je i nedostatečný pitný režim, kdy dochází k dehydrataci. Dehydratací se zahustí vaginální hlen, a tím se zvyšuje i koncentrace kvasinek.


publikováno: 28. 7. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: gynekologie, klimakterium, mykóza

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+