Nový Preventan Sport pro sportovce | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Nový Preventan Sport pro sportovce

15. 5. 2019

Česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro sportovce a lidi s vyšší fyzickou zátěží. Kombinace látek na podporu normální funkce imunity a vitaminů, minerálů a stopových prvků potřebných při sportovních aktivitách vytváří kombinaci, která je na českém farmaceutickém trhu naprosto unikátní. V prodeji bude také varianta Preventan® Junior Sport pro aktivní děti od 4 let.

Pro aktivní sportovce

Preventan® se během svého dvacetiletého působení na českém trhu stal nejen předním produktem na podporu imunity, ale zasazuje se i o zvýšení povědomí o péči o imunitní systém a podporuje osvětu v této oblasti. Nyní otvírá téma imunity a sportu a přichází na trh s novinkou určenou aktivním sportovcům.

„Fyzická zátěž zvyšuje nároky organismu na živiny, včetně vitaminů, minerálů a stopových prvků. Sportovní aktivita zrychluje metabolismus a tvořící se svalová hmota vyžaduje vyšší příjem některých látek. V případě, že organismu tyto živiny chybí, dostavuje se únava a vyčerpání. Takto oslabený organismus nejen že není schopen dlouhodobě podávat dobré sportovní výkony, ale je také náchylnější k virovým či infekčním onemocněním, kterým by jindy zvládl odolat,“ vysvětluje MUDr. Lukáš Jirka, ředitel Neuraxpharm Bohemia, proč nový produkt vznikl.

Potřebné vitaminy a minerály

Aktivní sportovci obvykle dbají na zdravou životosprávu a hlídají svůj jídelníček, aby jim poskytoval vyvážený poměr všech potřebných živin. Bohužel i při dokonalé skladbě jídelníčku se může stát, že některé potřebné vitaminy a minerály v něm budou chybět. Na vině není špatné stravování, ale zpracování potravin. Ovoce a zelenina k nám často cestují spousty kilometrů a dozrávají v regálech bez slunečního svitu, řada potravin je chemicky ošetřena či jinak zpracována, aby měla delší trvanlivost. Výsledkem jsou potraviny ochuzené o některé látky a vitaminy, které naše tělo nezbytně potřebuje. Je proto vhodné zajistit přísun těchto prvků do těla z jiných zdrojů.

Co potřebuje sportovec

Preventan® přichází na trh s novinkou Preventan® Sport, která poskytuje optimální mix látek potřebných pro normální funkci imunitního systému a regeneraci organismu při sportu. Obsahuje patentovanou směs biologicky aktivních látek ProteQuine® v kombinaci s vitaminem C pro správnou funkci imunity, a navíc vitamin D3, zinek a jód, které podporují správnou činnost svalů, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Cíleným stavem je odolný organismus se silnou obranyschopností, který po zátěži netrpí únavou a vyčerpáním.

  • Preventan® Sport bude možné zakoupit ve všech lékárnách také ve variantě pro děti od 4 let jako Preventan® Junior Sport, který je navíc obohacen o vápník, jež je nezbytný pro správný růst a vývoj kostí u dětí. Preventan® Sport i Junior Sport – stejně jako ostatní varianty značky Preventan® – Clasic, Akut, Quattro a Junior, budou k dostání ve formě cucavých tablet. Preventan® Sport pro dospělé bude k dostání ve sto dvaceti tabletovém balení, Preventan® Junior Sport ve třiceti a devadesáti tabletovém balení.

Preventan® podporuje aktivní pohyb jako součást zdravého životního stylu, který je předpokladem pro správně fungující imunitní systém. Poté, co začátkem roku podpořil akci Winter Run, se proto v letošním roce stal i partnerem akce Kolo pro život, série největších cyklistických závodů pro celou rodinu.


publikováno: 15. 5. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: cvičení, dítě, lékárna, mládež, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+