Ochrana před obtížným hmyzem v bio kvalitě | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Ochrana před obtížným hmyzem v bio kvalitě

2. 7. 2013

Letní dny přinášejí nejen sluníčko a teplo, ale i otravný hmyz. Po štípnutí komára nebo bodnutí včely či vosy nemusíme vždy vyváznout pouze s otokem a nepříjemným svěděním. Při rozškrábání podrážděného místa může vzniknout i nebezpečná infekce. Prevenci bychom proto neměli v žádném případě podceňovat, zejména u dětí. K ochraně citlivé a dětské pokožky jsou vhodné přípravky v bio kvalitě, které jsou nejen bezpečné, ale navíc nedráždí pokožku. Navíc mnohdy mají na kůži i zjemňující účinek. Vhodné jsou např. olejíčky italské kosmetické značky LaSaponaria. Jde o směs esenciálních olejů s odpuzujícím účinkem (esenciální olej z pelargónií, citronové trávy a tea tree) a antibakteriálním a hojivým účinkem (tea tree, levandule ad.).

Z pelargónií, citronové trávy a tea tree

Mix di oli essenziali Non mi pungi obsahuje esenciální olej z pelargónií, citronové trávy a tea tree. Díky vysoce aromatickým silicím odpuzuje hmyz, který se bude držet od těla dále. Ochraňuje proti hmyzu i nepřímo při použití v aromalampách nebo přímo aplikovaná na pokožku. Jelikož se jedná o vysokou koncentraci, nejlepší je přidat několik kapek do čistého rostlinného oleje – např. mandlového, olivového, z pšeničných klíčků apod. a pak rozetřít po odhalených plochách těla.

Levandulový a tea tree olej

Směs esenciálních olejů s antibakteriálním účinkem Mix do ili essenziali Dopo puntura obsahuje levandulový a tea tree olej, díky nimž má vynikající zklidňující a antibakteriální účinky. Pokud už dojde na štípnutí nebo se na vás přisaje klíště, stačí kápnout nezředěný olej na postižené svědivé místo, které se rázem zklidní. Olej je vhodný i jako léčba při akutních kožních vyrážkách. Zředěný s rostlinným olejem se hodí i jako péče o citlivou pokožku obličeje a těla, která trpí vyrážkami, akné apod., na masáže nebo do koupele.

Čisté a ryze přírodní

La Saponaria vyrábí svoje esenciální oleje pouze destilací vodní párou nebo lisováním. Jsou bez jakýchkoliv dalších přídavků a uchovávají vůni a všechny další vlastnosti rostlin, ze kterých je olej získáván. Všechny kosmetické produkty LaSaponaria jsou ručně vyráběné, jsou čisté a ryze přírodní, bez chemie, parfemace, nežádoucích umělých složek a vyráběné s minimálním dopadem na životní prostředí. Kromě medu a propolisu nejsou používány ani žádné živočišné složky, produkty nejsou testovány na zvířatech. Hlavní surovinou je extrapanenský olivový olej kombinovaný s dalšími ingrediencemi v bio kvalitě. Produkty nesou logo italského bio certifikátu Biocosmesi Suolo e Salute. U každého produktu je v seznamu ingrediencí také uvedeno procento podílu bio složek: nejčastěji je to 70 nebo 95.

  • Produkty LaSaponaria prodává e-shop s italskou kosmetikou Erbario.cz.

www.erbario.cz

www.facebook.com/Er­bario

www.pinterest­.com/erbario


publikováno: 2. 7. 2013, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bio, dítě, hmyz, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+