Příjemně strávit advent i svátky vám pomohou bylinky | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Příjemně strávit advent i svátky vám pomohou bylinky

11. 12. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Doplněk stravy Floradix Gallexier využívá extrakt z kardamomu.

Výherci: Vlasta Matoušková, Jiří Chroust, Eva Červenková

Kdo by se netěšil na ochutnávání cukroví a na vánoční svátky, k nimž už neodmyslitelně patří bohatá hostina. S pocitem, že je to jednou za rok, si všeho dopřáváme bohatou měrou. Když pak ležíme přejedení na gauči, slibujeme si, že příští rok už určitě udržíme své chutě na uzdě. Pro lepší zažívání a trávení vyzkoušejte hořké byliny.

Proč hořké byliny?

Hořké byliny obsahují hořčiny, které mimo jiné dráždí chuťové receptory na jazyku a tím reflexně vyvolávají vylučování slin. Při styku se sliznicí žaludku navíc přispívají k produkci žaludečních šťáv potřebných pro trávení.

Podpořte trávení

Kombinaci hořkých bylin doplněných blahodárně působícími aromatickými bylinami obsahuje tekutý doplněk stravy Floradix Gallexier. Díky pampelišce, artyčoku, fenyklu, kurkumě, zázvoru, kardamomu, vachtě trojlisté a dalším bylinám přispívá k produkci tělu vlastních trávicích šťáv, a tak podporuje trávení i v případě těžkých a tučných jídel. Přispívá i ke zmírnění pocitu plnosti. Příjemnou chuť dodává přípravku směs ovocných koncentrátů a med.

Buďte v pohodě

Floradix Magnesium je tekutý doplněk stravy, který obsahuje dobře vstřebatelnou organickou formu hořčíku. Ten přispívá například k normální funkci svalů a pomáhá udržovat normální činnost nervové soustavy a psychiky. Floradix Magnesium navíc obsahuje směs ovocných koncentrátů z ananasu, hrušek, manga, meruněk a dalšího ovoce, které dodává spolu s medem přípravku příjemnou chuť a zároveň přispívá k jeho lepší vstřebatelnosti. Nechybí v něm ani výtažky z bylin, které mají příznivý vliv na trávení.Doplněk stravy nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu.

Správnou odpověď i více informací o doplňcích stravy značky Floradix najdete ZDE.

Soutěží otázka

Z jakého plodu je vodný extrakt, jenž obsahuje doplněk stravy Floradix Gallexier?

a) mamonu

b) bergamonu

c) kardamomu

Tři výherci, kteří do 22. 12. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček doplňků stravy značky Floradix obsahující: 1 x Floradix Gallexier (250 ml) a Floradix Magnesium (250 ml). Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Gallexier.

3 tipy pro příjemně strávené svátky

Svátky klidu

Po většinu roku svádíme boj s nedostatkem času. Využijte vánoční svátky k tomu, abyste se naučili, že jíst lze pravidelně a beze spěchu. Poseďte s rodinou a přáteli a jezte dlouho a v klidu. Jídlo se naučte vychutnávat pomalu a s pocitem, že tělu dáváte jen to nejlepší. Kromě jídla si užijte také vánoční atmosféru, k níž přispěje například aromalampa s vonnými oleji nebo doma vyrobené voňavé kulaté ozdoby. Postačí vám tvarované kusy pěnové hmoty, které za pomoci bílého lepidla obalíte různými bylinkami, plody a kůrou. Vybírat je můžete podle barev i vůně, která je vám milá.

Babiččina kuchařka

Kromě pokrmů, které připravujete v posledních letech, zapátrejte po receptech babiček, jež často využívaly více ovoce a zeleniny. Už jen „obyčejná“ rozpečená jablka se skořicí, medem a ořechy představují v návalu cukroví svěží změnu a krásně vám provoní celý byt. Vyzkoušejte i pokrmy z dnes už méně konzumovaných, přesto velmi zdravých a chutných druhů masa (například králičího).

Inspirace z přírody

Jídlo obohaťte o koření, které přispívá k lepšímu trávení. Jde například o kmín, bazalku, oregano, fenykl, anýz, kurkumu či zázvor. Vyzkoušet můžete také zahřívací čaje, v nichž by neměla chybět skořice, kardamom, hřebíček, ale třeba také chilli.


publikováno: 11. 12. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, prevence, přejídání, Vánoce, zažívání, žaludek

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+