Přírodní antibiotika | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Přírodní antibiotika

13. 7. 2009

Jestliže nejste příznivcem tabletek a sázíte raději při léčbě na přírodu, nabízíme vám přehled několika nejznámějších přírodních antibiotik. Používaly je s úspěchem už naše babičky. Ale pokud se vám po jejich použití přitíží, zajděte raději k lékaři.

Cibule

Má antibiotické, protivirové, protiastmatické účinky. Obsahuje flavonoidy, enzymy, vitaminy C, K, B a kyselinu listovou. Čistí zažívací orgány, snižuje hladinu cukru v krvi, srážlivost krve, krevní tlak, odstraňuje nervozitu a nespavost. Prospívá při zánětu ledvin,léčí chřipku, nachlazení i kašel a vyhání střevní parazity.

Česnek

Působí jako antibiotikum a antiseptikum. Hubí střevní parazity, upravuje střevní mikroflóru, posiluje činnost srdce, rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh. Navíc podporuje proudění lymfy, reguluje krevní tlak, snižuje cholesterol, zvyšuje sexuální potenci a podporuje tvorbu pohlavních hormonů. Umí regulovat hladinu cukru v krvi.

Borůvky

Dezinfikují střeva, staví průjem, léčí bolesti v krku a angínu. Pomáhají při oslabení zraku, hubí E.Coli. Čaj z borůvkového listí snižuje hladinu cukru v krvi. Dodávají vitamin C, E, K, B1, B2, B6, železo a vlákninu. Jsou považovány za antibiotikum.

Brusinky

Umějí dezinfikovat močové cesty a hubit parazity. Obsahují cenný vitamin C.

Lichořeřišnice větší

Hubí streptokoky a E.Coli, dezinfikuje močové cesty, léčí záněty v krku a angíny.

Křen

Zabírá proti nachlazení, rýmě, při virových onemocněních. Povzbuzuje činnost žaludku a střev, zvyšuje tlak, čistí krev, působí mírně močopudně. Obklady se přikládají při zánětech a bolestech revmatického nebo nervového původu.

Zázvor

Vedle antiseptického a protizánětlivého účinku působí povzbudivě.Užívá se při horečce, žaludečních nevolnostech a kinetóze. Osvědčil se i při nevolnosti v těhotenství. Podporuje chuť k jídlu a působí příznivě na zažívání.Zmírňuje pálení žáhy, nadýmání a plynatost.Je vhodný preventivně proti nachlazení, chřipce a virovým onemocněním. Zmírňuje bolesti hlavy a stavy napětí. Při zánětech ho lze zevně přikládat na postižená místa.


publikováno: 13. 7. 2009, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: antibiotika

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+