Přírodní léčba alergie | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Přírodní léčba alergie

3. 2. 2012

Alergie se mohou projevovat různě, třeba velmi nenápadně, stejně tak vás mohou i výrazně obtěžovat, dokonce i ohrožovat na životě. Hodně záleží na tom, jak moc je alergie vyvinuta a jakou cestou vás alergen napadne. Mezi příklady alergií můžeme jmenovat nejčastější alergické astma, alergie na plísně, prach, zvířata, pyl, roztoče, bakterie a na látky obsažené v potravě a v léčivech, dále bílkoviny tvořené bodavým hmyzem a živočišné jedy.

Rýma či ekzém

Alergie se projeví v různých formách – můžete mít sennou rýmu, ucpaný nos, astma, ekzém a vyrážky, či svědění kůže. Nebo jen „neškodné“ pálení očí, či zažívací nebo jiné problémy, například po konzumaci potravin s moukou, mlékem nebo jiných potravinových složek.

Co se v těle odehrává?

K tomu, aby mohla vzniknout alergická reakce, se musí imunitní systém s cizorodou látkou nejprve seznámit a rozhodnout o její škodlivosti. Toto rozhodnutí je zcela zásadní, neboť tato látka už alergenem navždy. Vznik přecitlivělosti na tuto látku se nazývá senzibilizace a celý proces trvá přibližně 2–3 týdny. Nové setkání s částicí, tedy alergenem, směřuje k alergické reakci. Dochází k vyplavení množství aktivních látek, mezi něž patří např. histamin, heparin, prostaglandiny. Ostatní látky pak rozšiřují cévy, umožňují průnik tekutin z krve do okolních tkání (vznik otoku), ovlivňují srážení krve a působí kontrakce vnitřních orgánů.

Reakce podle cesty alergenu do těla

Vznikají reakce místní (na sliznicích dýchacího a trávicího ústrojí, na kůži) nebo celkové (alergen byl vpraven do krevního oběhu). Při vstupu přes spojivku očí dochází k zánětu spojivky, svědění a pálení očí. Při vstupu přes sliznici nosu jsou projevy alergie svědění v nose, kýchání, rýma. Při reakci na sliznici průdušek vzniká alergické astma.

Toxiny, emoce, viry

U celé řady alergenů se jedná o toxiny, které poškozují podle čínské medicíny okruh jater a jim podřízené orgány. Z emocí jsou to potom stavy, kdy člověk kvůli různým důvodům nemůže ventilovat svůj hněv, potlačuje ho a ten se na tělesné úrovni ventiluje jako agresivita vůči vlastním tkáním. Z jiných toxinů to mohou být různé mikroorganismy, především viry, které si v orgánech vytváří infekční ložiska. Ta pak danou tkáň dráždí a imunitní systém opět začne být agresivní a tkáň poškozovat. Takto mohou v organismu působit i jiné toxiny.

Jak postupovat při prevenci?

Především je potřeba zklidnit a uvést imunitní systém do rovnováhy. Metoda CIC – kontrolované a řízené vnitřní očisty pomáhá poznat, které konkrétní toxiny, které orgány či nezvládnuté emoce, se na přecitlivělé imunitě podílejí. Pomůže je z těla odstranit a v podvědomí zpracovat, imunitu zklidnit a zbavit se široké škály problémů.

Mgr. Marie Vilánková

Přípravky na www.joalis.cz


publikováno: 3. 2. 2012, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: alergie, nemoci, očista, poradna, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+