Přírodní pomocníci do lékárničky | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Přírodní pomocníci do lékárničky

13. 5. 2015
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Aloe vera má hojivé, regenerační a hydratační účinky.

Výherci: Jiří Krob, Alena Procházková, Věra Macháčková

Už se vám stalo, že jste proleželi dovolenou v posteli s letním nachlazením? Letos se můžete této nepříjemnosti vyhnout díky kapkám z jadérek grepu Fytofontana Citrovital, které zabírají i na trávicí obtíže. A máme pro vás i Aurecon Dry spray, který umí rychle vysušit vodu z uší po vodních hrátkách a zabránit tak vzniku zánětu. A pokud vás bude trápit třeba alergická rýma, využijete iontový roztok Aloe Vera nosní sprej.

Pozor na letní nachlazení

Citrovital kapky je přírodní prostředek se širokým spektrem účinnosti získaný z jadérek grapefruitu, který obsahuje hlavně bioflavonoidy. Přirozeně zvyšuje vitalitu a obranyschopnost organizmu. Pomáhá chránit tělo proti škodlivým mikroorganizmům, čímž příznivě působí při nachlazení a trávicích potížích. Složky z grapefruitových jadérek mohou přispět k mikrobiální rovnováze trávicího systému.

Aloe Vera nosní sprej je přirozený neagresivní iontový roztok z Mrtvého moře. Aloe vera extrakt má hojivé, regenerační a hydratační účinky a ničí nebo tlumí růst některých bakterií, virů i plísní a snižuje otok sliznice, následně ulehčuje dýchání přes nos a zlepšuje uvolnění hlenů. Kyselina hyaluronová chrání a zvlhčuje sliznici nosu a tím vytváří optimální prostředí pro hojivý proces. Panthenol váže vlhkost v nosní sliznici, podporuje regeneraci a hojení.

Nepodceňujte vodu v uchu

Péči o ucho je potřeba věnovat potřebnou pozornost, protože v důsledku nedostatečné hygieny zvukovodu se může jeho průchodnost zhoršit. Také při letním koupání se často stává, že se voda dostane do ucha a vytvoří se tam vhodné prostředí pro baktérie a mykózy. Aurecon Dry spray je určen na odstranění vody z ucha. Fyzikální vlastnosti denaturovaného lihu, který se nachází v přípravku, urychluje vypařování vody z ucha a tím napomáhá vysušení vnějšího zvukovodu. Výtažky z netřesku střešního a z aloe vera zmírňují zánět, tlumí bolest a regenerují tkáň.

Soutěžní otázka

Jak pomáhá aloe vera?

a) hojí a tlumí bolest

b) zvlhčuje sliznici

c) má hojivé, regenerační a hydratační účinky

Tři výherci, kteří do 22. 5. 2015 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou Citrovital kapky, Aloe Vera nosní sprej a Aurecon Dry spray. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením fytofontana.


publikováno: 13. 5. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bolest, chřipka, imunita, lékárna, nachlazení, nos, prevence, sluch

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+