Razantní změny teplot nahrávají letním onemocněním | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Razantní změny teplot nahrávají letním onemocněním

18. 6. 2015

I v letních měsících čelí náš imunitní systém těžkému protivníkovi. Jsou to velké výkyvy teplot při změnách počasí a klimatizované prostory, které zvlášť při letních parnech skýtají nástrahy pro obranné systémy v našem těle.

S horečkou do postele

Na přelomu května a června stouply teploty přes třicet stupňů. Vzhledem k tomu, že velká část populace pracuje v klimatizovaných kanceláří, hrozí jim i v letních měsících možnost onemocnění. Své o tom ví například pětadvacetiletá Veronika, pracující v kancelářích na pražském Pankráci. „V posledních třech měsících jsem měla v práci velkou zátěž a tak jsem se nedokázala vypořádat s příchodem teplého počasí zrovna nejlépe. Špatně jsem se stravovala a jedla. Pohyb jsme znala pouze z práce a do práce. Nebylo divu, že po příchodu teplého počasí v kombinaci s přechody mezi studenou kanceláří a horkou výhní na ulici, jsem ulehla na čtrnáct dní s horečkou.“

Přerušení toku lymfy přivodí problémy

Pokud je vlivem usazených toxinů v těle přerušen lymfatický systém, jeden z nejdůležitějších nástrojů imunity, proudění a odvod mízy je vlivem nahromadění přílišného nezpracovatelného množství toxinů přerušeno, začneme pociťovat typické příznaky imunitní nedostatečnosti, jako jsou záněty, zvětšené uzliny, bolesti hlavy, otoky, zvětšené krční a nosní mandle, zejména pak u dětí do pěti let, nebo omezená pohyblivost končetin. To potvrzuje i Veronika, která tyto signály úspěšně týdny přehlížela.

Zásadní roli pro správnou funkčnost lymfatického systému hraje pohyb

Pohybuje-li se tělo, proudí lymfa. Není-li pro člověka v dané situaci možné dostatek pohybu zajistit, jsou na místě lymfodrenáže s podporou antihomotoxických léků přírodní homeopatické medicíny, jako je Lymphomyosot, které odstraňují akutní potíže tím, že léčí přímo jejich příčinu, tj. odstraňují homotoxiny z těla. Zároveň zabraňují vzniku chronické nemoci, resp. přechodu akutní formy onemocnění do chronického stadia. S úspěchem a bez rizika je lze podávat malým dětem, těhotným ženám, řidičům nebo pacientům s přecitlivělostí na jiné léky a lze je kombinovat s jinými léky, potravinami či poživatinami.


publikováno: 18. 6. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: imunita, lymfa, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+